המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Wegovy: תרופה רבת עוצמה לסוכרת

2023-10-27 01:26:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה Wegovy?

Wegovy היא תרופה לסוכרת מסוג 2 שזכתה לאחרונה לתשומת לב רבה. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת לשלוט ברמות הסוכר בדם. Wegovy הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. Wegovy היא תרופה חדשה יחסית, והיא עדיין לא זמינה בכל המדינות.

איך Wegovy עובד?

Wegovy פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. Wegovy הוא אגוניסט לקולטן GLP-1, כלומר הוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. Wegovy היא תרופה חדשה יחסית, והיא עדיין לא זמינה בכל המדינות. Wegovy פועלת על ידי הגדלת כמות האינסולין המשתחררת מהלבלב. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. Wegovy גם עוזרת להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

מהם היתרונות של Wegovy?

ל-Wegovy יש מספר יתרונות עבור אנשים עם סוכרת מסוג 2. זה יכול לעזור להורדת רמות הסוכר בדם, להפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת ולעזור בירידה במשקל. Wegovy היא זריקה פעם שבועית, כך שהיא נוחה וקלה לשימוש. הוא גם חדש יחסית, כך שהוא עדיין לא זמין בכל המדינות. Wegovy היא תרופה רבת עוצמה לסוכרת שיכולה לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. זוהי הזרקה אחת לשבוע, כך שהיא נוחה וקלה לשימוש. Wegovy היא חדשה יחסית, כך שהיא עדיין לא זמינה בכל המדינות.

מהן תופעות הלוואי של Wegovy?

Wegovy בדרך כלל נסבלת היטב, אך היא עלולה לגרום לכמה תופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות כוללות בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי בטן. תופעות לוואי שכיחות פחות כוללות כאבי ראש, סחרחורת ועייפות. במקרים נדירים, Wegovy עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות כמו דלקת לבלב וסרטן בלוטת התריס.

מי לא צריך לקחת את Wegovy?

Wegovy אינה מומלצת לאנשים עם מצבים רפואיים מסוימים, כגון מחלת כליות או כבד, או לאנשים בהריון או מיניקות. Wegovy גם אינה מומלצת לאנשים הנוטלים תרופות מסוימות, כגון אינסולין או סולפונילאוריאה.

כמה עולה Wegovy?

העלות של Wegovy משתנה בהתאם למדינה ולבית המרקחת. בישראל, העלות של Wegovy היא בדרך כלל בסביבות ₪200-₪300 להזרקה.

סיכום

Wegovy היא תרופה רבת עוצמה לסוכרת מסוג 2 שזכתה לאחרונה לתשומת לב רבה. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת לשלוט ברמות הסוכר בדם. Wegovy הוא אגוניסט לקולטן GLP-1, כלומר הוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. ל-Wegovy יש מספר יתרונות, כולל נוחות וקלות שימוש, אבל זה יכול גם לגרום לכמה תופעות לוואי. העלות של Wegovy משתנה בהתאם למדינה ולבית המרקחת.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן