המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Wegovy: מדריך מקיף לתרופה ומינון שלה

2023-08-28 05:56:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה Wegovy?

Wegovy היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין בעת הצורך. Wegovy היא זריקה פעם שבועית המסייעת לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לשלוט ברמות הסוכר בדם. הוא משמש גם כדי לעזור לאנשים לרדת במשקל, מכיוון שהוא יכול להפחית את התיאבון והתשוקה. Wegovy זמין בשני עוצמות: 0.75 מ"ג ו-1.5 מ"ג.

איך Wegovy עובד?

Wegovy פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את כמות הסוכר בדם. Wegovy עוזרת גם להפחית את התיאבון והתשוקה, מה שיכול לעזור בירידה במשקל. Wegovy היא זריקה פעם שבועית, וחשוב ליטול אותה באותה שעה בכל שבוע.

מהם היתרונות של Wegovy?

Wegovy יכולה לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את רמות הסוכר בדם. זה גם יכול לעזור לאנשים לרדת במשקל, מכיוון שהוא יכול להפחית את התיאבון והתשוקה. Wegovy היא זריקה פעם שבועית, כך שקל ליטול אותה ואינה מצריכה זריקות יומיות.

מהן תופעות הלוואי של Wegovy?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Wegovy הן בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת, עייפות ועצירות. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה לרופא.

מי לא צריך לקחת את Wegovy?

Wegovy אינה מומלצת לאנשים עם סוכרת מסוג 1 או אנשים בהריון או מיניקות. Wegovy גם לא מומלץ לאנשים שעברו התקף לב או שבץ לאחרונה, או שיש להם בעיות בכליות או כבד.

איך אני צריך לקחת Wegovy?

יש ליטול Wegovy פעם בשבוע, באותה שעה בכל שבוע. חשוב לעקוב אחר ההוראות שעל האריזה וליטול את התרופה בדיוק כפי שרשם הרופא.

מה עלי לעשות אם אני מפספסת מנה של Wegovy?

אם אתה מתגעגע למנה של Wegovy, קח אותה ברגע שאתה זוכר. אם זה קרוב למועד המנה הבאה שלך, דלג על המנה שהוחמצה ולקח את המנה הבאה שלך בזמן הקבוע. אין ליטול שתי מנות בו זמנית. Wegovy היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה פעם שבועית המסייעת לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לשלוט ברמות הסוכר בדם ויכולה גם לסייע בירידה במשקל. Wegovy זמין בשני עוצמות: 0.75 מ"ג ו-1.5 מ"ג. חשוב ליטול Wegovy באותה שעה בכל שבוע ולפעול לפי ההוראות שעל האריזה. Wegovy עלולה לגרום לתופעות לוואי כמו בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי בטן. זה לא מומלץ לאנשים עם סוכרת סוג 1, נשים הרות או מניקות, או אנשים שעברו התקף לב או שבץ מוחי לאחרונה. אם אתה מתגעגע למנה של Wegovy, קח אותה ברגע שאתה זוכר. אין ליטול שתי מנות בו זמנית. אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן, פנה לרופא שלך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן