המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Wegovy: מדריך מקיף לנטילת התרופות לסוכרת

2023-10-06 20:16:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה Wegovy?

Wegovy היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה חד-יומית המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. Wegovy הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ועוזר להפחית את כמות הסוכר בדם. הוא משמש גם כדי לעזור לאנשים עם סוכרת סוג 2 לרדת במשקל.

איך לקחת את Wegovy

Wegovy היא זריקה פעם ביום הנלקחת תת עורית (מתחת לעור). זה נלקח בדרך כלל בבוקר, אבל זה יכול להילקח בכל שעה של היום. הזריקה צריכה להינתן בבטן, בירך או בזרוע העליונה. חשוב לסובב אתרי ההזרקה כדי למנוע גירוי. Wegovy מגיע בעט מלא מראש וקל לשימוש. לפני השימוש בעט, הקפד לקרוא בעיון את ההוראות. יש לאחסן את העט במקרר ואין להקפיא אותו. כמו כן יש להרחיק אותו מחום ואור ישירים.

תופעות לוואי של Wegovy

Wegovy יכולה לגרום לכמה תופעות לוואי, כולל בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. זה יכול גם לגרום לרמת סוכר נמוכה בדם (היפוגליקמיה). אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה מיד לרופא שלך.

תופעות לוואי נפוצות

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Wegovy כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת.

תופעות לוואי חמורות

תופעות לוואי חמורות של Wegovy כוללות סוכר נמוך בדם (היפוגליקמיה), תגובות אלרגיות ודלקת לבלב. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה מיד לרופא שלך.

אינטראקציות תרופתיות

Wegovy יכולה לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, כולל אינסולין, סולפונילאוריאה ותיאזולידינדיונים. חשוב לספר לרופא שלך על כל התרופות שאתה נוטל לפני שתתחיל ב-Wegovy.

השוואה מהירה

תרופות סוּג מִנוּן תופעות לוואי
וגובי אגוניסט קולטן GLP-1 הזרקה פעם ביום בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש, סחרחורת, סוכר נמוך בדם (היפוגליקמיה), תגובות אלרגיות ודלקת לבלב.

Wegovy היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה חד-יומית המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. Wegovy הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ועוזר להפחית את כמות הסוכר בדם. הוא משמש גם כדי לעזור לאנשים עם סוכרת סוג 2 לרדת במשקל. Wegovy נלקחת תת עורית (מתחת לעור) ומגיעה בעט מלא מראש. תופעות הלוואי השכיחות של Wegovy כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. תופעות לוואי חמורות של Wegovy כוללות סוכר נמוך בדם (היפוגליקמיה), תגובות אלרגיות ודלקת לבלב. Wegovy יכולה לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, כולל אינסולין, סולפונילאוריאה ותיאזולידינדיונים. חשוב לספר לרופא שלך על כל התרופות שאתה נוטל לפני שתתחיל ב-Wegovy. למידע נוסף על Wegovy, שוחח עם הרופא או הרוקח שלך. הם יכולים לספק מידע נוסף על התרופה ולעזור לך להחליט אם היא מתאימה לך. תוכל גם למצוא מידע נוסף על Wegovy באינטרנט ב- YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן