המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Wegovy: מדריך מקיף למתן התרופה

2023-07-26 08:15:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה Wegovy?

Wegovy היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת והשמנת יתר. זוהי זריקה אחת ליום המסייעת לשלוט ברמות הסוכר בדם ולהפחית משקל. Wegovy הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב והאטת ספיגת גלוקוז מהמעיים. זה מאושר לשימוש במבוגרים עם סוכרת סוג 2 והשמנת יתר.

איך Wegovy עובד?

Wegovy פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב והאטת ספיגת הגלוקוז מהמעיים. זה עוזר לשלוט ברמות הסוכר בדם ולהפחית משקל. Wegovy הוא אגוניסט לקולטן GLP-1, כלומר הוא נקשר לקולטני GLP-1 בגוף וממריץ את שחרור האינסולין. זה גם מאט את ספיגת הגלוקוז מהמעיים, מה שעוזר להפחית את רמות הסוכר בדם.

כיצד לנהל את Wegovy

Wegovy ניתנת בזריקה פעם ביום. זה זמין במזרק מלא מראש או במכשיר עט. המינון של Wegovy מבוסס על משקל המטופל וגורמים נוספים. חשוב לעקוב אחר ההוראות שסופקו על ידי ספק שירותי הבריאות שלך בעת מתן Wegovy.

שלב 1: הכן את אתר ההזרקה

לפני מתן Wegovy, חשוב להכין את מקום ההזרקה. שטפו את הידיים במים וסבון ולאחר מכן בחרו מקום הזרקה. מקום ההזרקה צריך להיות נקי וללא כל חתכים או חבורות.

שלב 2: הכן את ההזרקה

לאחר הכנת מקום ההזרקה, הגיע הזמן להכין את ההזרקה. אם אתה משתמש במזרק מלא מראש, הסר את המכסה ובדוק את תאריך התפוגה. אם אתה משתמש במכשיר עט, הסר את המכסה ובדוק את תאריך התפוגה.

שלב 3: ניהול ההזרקה

לאחר הכנת הזריקה, הגיע הזמן להזריק. הכנס את המחט לאתר ההזרקה בזווית של 90 מעלות ודחוף את הבוכנה כדי להזריק את התרופה. לאחר השלמת ההזרקה, הסר את המחט והשליך אותה למיכל חפצים חדים.

שלב 4: נקה את אתר ההזרקה

לאחר סיום ההזרקה, חשוב לנקות את מקום ההזרקה. השתמש במקלון צמר גפן ואלכוהול כדי לנקות את מקום ההזרקה.

שלב 5: השלך את המזרק או התקן העט

לאחר השלמת ההזרקה, חשוב להשליך את המזרק או התקן העט. הנח את המזרק או מכשיר העט במיכל חדים והשליך אותו בהתאם לתקנות המקומיות.

תופעות לוואי אפשריות של Wegovy

Wegovy עלולה לגרום לתופעות לוואי, כולל בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש, סחרחורת ועייפות. חשוב לדבר עם ספק שירותי הבריאות שלך אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן בזמן נטילת Wegovy.

שאלות ותשובות

ש: מה המינון המומלץ של Wegovy?

ת: המינון המומלץ של Wegovy מבוסס על משקל המטופל וגורמים נוספים. חשוב לעקוב אחר ההוראות שסופקו על ידי ספק שירותי הבריאות שלך בעת מתן Wegovy.

ש: כמה זמן לוקח ל-Wegovy להתחיל לעבוד?

ת: בדרך כלל לוקח ל-Wegovy כשבועיים להתחיל לעבוד. עם זאת, זה עשוי להימשך זמן רב יותר עבור אנשים מסוימים. חשוב לדבר עם הרופא שלך אם אינך רואה שיפור לאחר שבועיים.

ש: האם Wegovy בטוח לנשים בהריון?

ת: Wegovy לא מומלץ לשימוש בנשים בהריון. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת Wegovy אם את בהריון או מתכננת להיכנס להריון.

לסיכום, Wegovy היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת והשמנת יתר. זוהי זריקה אחת ליום המסייעת לשלוט ברמות הסוכר בדם ולהפחית משקל. חשוב לעקוב אחר ההנחיות שסופק על ידי ספק שירותי הבריאות שלך בעת מתן Wegovy ולדבר עם הרופא שלך אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן. למידע נוסף, בקר ב-YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן