המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Rybelsus: תרופה חדשה לסוכרת

2023-07-09 04:53:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

Rybelsus (semaglutide) היא תרופה חדשה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי הגוף לייצר יותר אינסולין. זה נלקח פעם ביום, כגלולה או כזריקה.

איך Rybelsus עובד?

Rybelsus פועל על ידי גירוי הגוף לייצר יותר אינסולין. הוא עושה זאת על ידי קשירה לקולטני GLP-1 בלבלב, מה שגורם לשחרור אינסולין. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת.

מהם היתרונות של ריבלסוס?

Rybelsus הוכח כיעיל בהפחתת רמות הסוכר בדם ושיפור השליטה הגליקמית. זה יכול גם לעזור להפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת, כגון מחלות לב, שבץ ומחלות כליות. בנוסף, זה יכול לעזור להפחית משקל ולשפר את רמות הכולסטרול.

שימושים בריבלסוס

Rybelsus משמש לטיפול בסוכרת מסוג 2 במבוגרים. הוא משמש בדרך כלל בשילוב עם תזונה ופעילות גופנית. זה יכול לשמש גם בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת, כגון מטפורמין, סולפונילאוריאה ותיאזולידינדיונים.

תופעות לוואי של ריבלסוס

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Rybelsus כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת ועייפות.

עלות Rybelsus

העלות של Rybelsus משתנה בהתאם למינון ובית המרקחת. בישראל עלות ה-Rybelsus נעה בין ₪200-400 ₪ לחודש. ריבלסוס היא תרופה חדשה לסוכרת שצוברת תשומת לב לאחרונה. זהו אגוניסט לקולטן GLP-1 הפועל על ידי גירוי הגוף לייצר יותר אינסולין. הוכח כיעיל בהפחתת רמות הסוכר בדם ובשיפור השליטה הגליקמית. זה יכול גם לעזור להפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת, כגון מחלות לב, שבץ ומחלות כליות. בנוסף, זה יכול לעזור להפחית משקל ולשפר את רמות הכולסטרול. Rybelsus משמש בדרך כלל בשילוב עם תזונה ופעילות גופנית, וניתן להשתמש בו גם בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Rybelsus כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות וכאבי בטן. עלות ריבלסוס בישראל נעה בין ₪200-400 ₪ לחודש. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן