המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Rybelsus: סקירה מקיפה

2023-10-16 05:21:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

Rybelsus (semaglutide) היא תרופה חדשה לסוכרת מסוג 2 שאושרה על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בשנת 2019. זוהי גלולה חד-יומית שעוזרת להפחית את רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. Rybelsus הוא אגוניסט הקולטן הפפטידי-1 (GLP-1) דרך הפה הראשון שאושר על ידי ה-FDA. אגוניסטים לקולטן GLP-1 הם סוג של תרופות הפועלות על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב.

איך Rybelsus עובד?

Rybelsus פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. כאשר נלקח פעם ביום, Rybelsus עוזר להפחית את רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת סוג 2. הוא עושה זאת על ידי הגדלת כמות האינסולין המשתחררת מהלבלב ועל ידי הפחתת כמות הסוכר המשתחררת מהכבד.

מהן תופעות הלוואי של ריבלסוס?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Rybelsus כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, הקאות וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת ועייפות. במקרים נדירים, Rybelsus עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות כגון דלקת לבלב, בעיות בכליות ורמת סוכר נמוכה בדם.

השוואה מהירה

תרופות סוּג מִנוּן תופעות לוואי
ריבלסוס אגוניסט קולטן GLP-1 אוראלי פעם ביום בחילות, שלשולים, עצירות, הקאות, כאבי בטן, כאבי ראש, סחרחורת, עייפות, דלקת לבלב, בעיות בכליות, סוכר נמוך בדם
מטפורמין ביגואניד אוראלי פעם או פעמיים ביום בחילות, שלשולים, כאבי בטן, כאבי ראש, טעם מתכתי, גזים, הפרעות עיכול, כאבי שרירים, חולשה ורמת סוכר נמוכה בדם.
אִינסוּלִין ניתן להזרקה פעם או פעמיים ביום סוכר נמוך בדם, עלייה במשקל, תגובות באתר ההזרקה, תגובות אלרגיות וליפודיסטרופיה

Rybelsus היא תרופה חדשה לסוכרת מסוג 2 הנלקחת פעם ביום. זה פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב ועוזר להפחית את רמות הסוכר בדם. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Rybelsus כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, הקאות וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת ועייפות. במקרים נדירים, Rybelsus עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות כגון דלקת לבלב, בעיות בכליות ורמת סוכר נמוכה בדם. בהשוואה לתרופות אחרות לסוכרת, Rybelsus נלקח פעם ביום ויש לו פחות תופעות לוואי מאשר תרופות אחרות כגון מטפורמין ואינסולין. חשוב לדבר עם הרופא שלך על הסיכונים והיתרונות של Rybelsus ותרופות אחרות לסוכרת לפני תחילת כל טיפול חדש.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן