המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Rybelsus: מדריך מקיף לתרופות לסוכרת

2023-09-11 07:48:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

Rybelsus (semaglutide) היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי תרופה להזרקה הנלקחת פעם ביום. Rybelsus שייך לקבוצת תרופות הנקראות אגוניסטים לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון. זה פועל על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה ועל ידי הפחתת כמות הסוכר המיוצר על ידי הכבד. Rybelsus יכול גם לעזור לאנשים עם סוכרת סוג 2 לרדת במשקל.

איך לקחת ריבלסוס

Rybelsus נלקח כזריקה מתחת לעור (זריקה תת עורית) פעם ביום. חשוב לעקוב אחר ההוראות שניתנו על ידי הרופא או הרוקח בעת נטילת Rybelsus. הזריקה צריכה להינתן באזור הקיבה, הזרוע העליונה או הירך. אין להזריק Rybelsus לווריד או לשריר.

תופעות לוואי של ריבלסוס

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Rybelsus כוללות בחילות, שלשולים, הקאות, עצירות וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סחרחורת, כאבי ראש ועייפות. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה לרופא.

מידע בטיחות חשוב

אין להשתמש ב-Rybelsus באנשים עם סוכרת מסוג 1 או אנשים עם קטואצידוזיס סוכרתית. חשוב לספר לרופא אם את בהריון, מתכננת להיכנס להריון או מניקה. Rybelsus עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל סיכון מוגבר לדלקת לבלב וגידולים בבלוטת התריס. שוחח עם הרופא שלך על הסיכונים והיתרונות של נטילת Rybelsus.Rybelsus היא תרופה עם מרשם שיכולה לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את מצבם. חשוב לעקוב אחר ההוראות שניתנו על ידי הרופא או הרוקח בעת נטילת Rybelsus. חשוב גם להיות מודעים לתופעות הלוואי האפשריות ולשוחח עם הרופא שלך על כל דאגה. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן