המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Rybelsus: מדריך מקיף למרכיביו

2023-08-06 11:12:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

Rybelsus (semaglutide) היא תרופה חדשה לסוכרת מסוג 2 שזכתה לאחרונה לתשומת לב רבה. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ולהוריד את רמות הסוכר בדם. זה נלקח פעם ביום כגלולה והוא האגוניסט הראשון לקולטן GLP-1 הזמין. הוא מאושר לשימוש במבוגרים עם סוכרת מסוג 2 הזקוקים לעזרה נוספת בשליטה על רמות הסוכר בדם.

מהם המרכיבים בריבלסוס?

Rybelsus מכיל את החומר הפעיל semaglutide, שהוא גרסה סינתטית של הורמון המצוי באופן טבעי בגוף. זה פועל על ידי גירוי שחרור האינסולין מהלבלב והאטת ספיגת הגלוקוז מהמעיים. זה גם עוזר להפחית את התיאבון ויכול לעזור בירידה במשקל. בנוסף לסמגלוטיד, Rybelsus מכיל גם מספר מרכיבים לא פעילים, כולל:

  • תאית מיקרו-גבישית
  • מיג נתרן
  • מגנזיום סטיארט
  • היפרומלוז
  • טיטניום דו – חמצני
  • טריאצטין
  • תחמוצת ברזל צהוב

מהם היתרונות של ריבלסוס?

Rybelsus הוכח כיעיל בסיוע לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לשלוט ברמות הסוכר בדם. בניסויים קליניים, אנשים שנטלו Rybelsus היו ירידה משמעותית ברמות ה-A1C שלהם (מדד של רמות הסוכר הממוצעות בדם במהלך החודשיים-שלושה האחרונים) בהשוואה לאלו שנטלו פלצבו. בנוסף לסיוע בשליטה על רמות הסוכר בדם, Rybelsus יכול גם לעזור בירידה במשקל. בניסויים קליניים, אנשים הנוטלים ריבלסוס ירדו בממוצע 8.4 פאונד בהשוואה לאלו שלקחו פלצבו, שירדו בממוצע 1.4 פאונד.

מהן תופעות הלוואי של ריבלסוס?

כמו כל התרופות, Rybelsus יכול לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות בחילות, שלשולים, עצירות והקאות. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת, עייפות וכאבי בטן. במקרים נדירים, Rybelsus יכול לגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל דלקת לבלב וגידולים בבלוטת התריס. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, פנה מיד לרופא שלך.

השוואה מהירה

מַרכִּיב תיאור
סמגלוטייד חומר פעיל הממריץ את שחרור האינסולין מהלבלב ומאט את ספיגת הגלוקוז מהמעיים
תאית מיקרו-גבישית מרכיב לא פעיל המשמש כחומר מילוי
מיג נתרן מרכיב לא פעיל המשמש כחומר מתפרק
מגנזיום סטיארט מרכיב לא פעיל המשמש כחומר סיכה
היפרומלוז מרכיב לא פעיל המשמש כחומר מקשר
טיטניום דו – חמצני מרכיב לא פעיל המשמש כחומר צביעה
טריאצטין מרכיב לא פעיל המשמש כציפוי
תחמוצת ברזל צהוב מרכיב לא פעיל המשמש כחומר צביעה

Rybelsus היא תרופה חדשה ומבטיחה לסוכרת מסוג 2 שיכולה לעזור לאנשים לשלוט ברמות הסוכר בדם ולרדת במשקל. חשוב לדבר עם הרופא שלך על היתרונות הפוטנציאליים ותופעות הלוואי של Rybelsus לפני תחילת הטיפול התרופתי. למידע נוסף, אתה יכול לבקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן