המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Rybelsus לעומת Ozempic: השוואה מקיפה

2023-08-09 22:16:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

Rybelsus (semaglutide) הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, סוג של תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה נלקח פעם ביום כגלולה ופועל על ידי הגדלת כמות האינסולין שמשחרר הלבלב לאחר הארוחות. זה גם עוזר להפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד.

מה זה אוזמפיק?

Ozempic (semaglutide) הוא גם אגוניסט לקולטן GLP-1, אך הוא נלקח פעם בשבוע כזריקה. זה פועל באופן דומה ל-Rybelsus, על ידי הגדלת כמות האינסולין שמשחרר הלבלב לאחר ארוחות והפחתת כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד.

היתרונות של Rybelsus ואוזמפיק

גם Rybelsus וגם Ozempic יכולים לעזור בהורדת רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. הם יכולים גם לעזור להפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת, כגון מחלות לב, שבץ ומחלות כליות.

תופעות לוואי של ריבלסוס ואוזמפיק

תופעות הלוואי השכיחות של Rybelsus ואוזמפיק כוללות בחילות, הקאות, שלשולים ועצירות. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת ועייפות.

עלות ריבלסוס ואוזמפיק

העלות של Rybelsus ואוזמפיק משתנה בהתאם לבית המרקחת ולכיסוי הביטוחי. באופן כללי, Rybelsus יקר יותר מאוזמפיק.

השוואה מהירה

תרופות טופס תדירות עֲלוּת
ריבלסוס כַּדוּר פעם ביום יקר יותר
אוזמפי זריקה פעם בשבוע פחות יקר

דעה אישית

ככותב בלוג, אני מאמין ש-Rybelsus ואוזמפיק הן שתיהן תרופות יעילות לטיפול בסוכרת מסוג 2. לשניהם יתרונות ותופעות לוואי משלהם, והעלות של כל תרופה משתנה בהתאם לבית המרקחת ולכיסוי הביטוחי. בסופו של דבר, זה תלוי באדם להחליט איזו תרופה היא הטובה ביותר עבורו. חשוב לדבר עם רופא או איש מקצוע בתחום הבריאות כדי לדון ביתרונות ובחסרונות של כל תרופה לפני קבלת החלטה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן