המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Rybelsus: הבנת תופעות הלוואי

2023-09-24 10:44:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

Rybelsus (semaglutide) היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ולהוריד את רמות הסוכר בדם. ריבלסוס נלקח פעם ביום כגלולה, ובדרך כלל הוא נלקח בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת. חשוב לציין שריבלסוס אינו תחליף לשינויים באורח החיים כגון תזונה ופעילות גופנית.

מהן תופעות הלוואי של ריבלסוס?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Rybelsus כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש והקאות. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סחרחורת, כאבי בטן ורמת סוכר נמוכה בדם. במקרים נדירים, Rybelsus יכול לגרום לתופעות לוואי חמורות כגון דלקת לבלב, בעיות בכליות ותגובות אלרגיות.

בחילה והקאה

בחילות והקאות הן תופעות הלוואי השכיחות ביותר של ריבלסוס. תופעות הלוואי הללו חולפות בדרך כלל לאחר מספר ימים של נטילת התרופה. אם הבחילות וההקאות נמשכות, חשוב לפנות לרופא.

שלשולים ועצירות

שלשול ועצירות הם גם תופעות לוואי שכיחות של Rybelsus. ניתן לטפל בתופעות הלוואי הללו על ידי שתייה מרובה ואכילת תזונה מאוזנת. אם השלשול או העצירות נמשכים, חשוב לפנות לרופא.

כְּאֵב רֹאשׁ

כאב ראש הוא תופעת לוואי שכיחה נוספת של Rybelsus. תופעת לוואי זו חולפת בדרך כלל לאחר מספר ימים של נטילת התרופה. אם כאב הראש נמשך, חשוב לפנות לרופא.

מתי לפנות לרופא שלך

חשוב לפנות לרופא אם אתה חווה אחת מתופעות הלוואי הבאות:

  • כאבי בטן עזים
  • בחילות קשות או הקאות
  • שלשול חמור או עצירות
  • כאב ראש חזק
  • סוכר נמוך בדם
  • סימנים של דלקת לבלב (כאבי בטן עזים, בחילות, הקאות)
  • סימנים לבעיות בכליות (ירידה במתן שתן, נפיחות ברגליים וברגליים)
  • סימנים של תגובה אלרגית (כוורות, פריחה, גירוד, קשיי נשימה)

חשוב גם לפנות לרופא שלך אם אתה חווה תופעות לוואי אחרות שאינן מופיעות כאן.

סיכום

Rybelsus היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. חשוב לציין שריבלסוס אינו תחליף לשינויים באורח החיים כגון תזונה ופעילות גופנית. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Rybelsus כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש והקאות. חשוב לפנות לרופא אם אתה חווה אחת מתופעות הלוואי המפורטות לעיל או כל תופעות לוואי אחרות שאינן מופיעות כאן. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן