המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Ozempic: סקירה מקיפה

2023-09-07 11:13:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

Ozempic (semaglutide) היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. Ozempic מיוצרת על ידי נובו נורדיסק, חברת תרופות דנית.

איך Ozempic עובד?

Ozempic פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. זה גם עוזר להפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. Ozempic מסייעת בהורדת רמות הסוכר בדם ויכולה לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל טוב יותר את מצבם.

מהם היתרונות של Ozempic?

הוכח כי Ozempic עוזר לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל טוב יותר את מצבם. זה יכול לעזור להורדת רמות הסוכר בדם, להפחית את הסיכון לאירועים קרדיו-וסקולריים ולעזור לאנשים לרדת במשקל. Ozempic יכול גם לעזור להפחית את הסיכון להיפוגליקמיה (סוכר נמוך בדם).

ירידה במשקל

הוכח כי Ozempic עוזר לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לרדת במשקל. בניסויים קליניים, אנשים הנוטלים Ozempic איבדו בממוצע 3.7% ממשקל גופם, בהשוואה ל-1.2% עבור אלו שנטלו פלצבו.

סיכון מופחת לאירועים קרדיווסקולריים

הוכח כי Ozempic מפחית את הסיכון לאירועים קרדיו-וסקולריים אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. בניסויים קליניים, אנשים שנטלו Ozempic היו בסיכון נמוך יותר לאירועים קרדיווסקולריים, כגון התקף לב ושבץ, בהשוואה לאלו שלוקחים פלצבו.

תופעות לוואי של אוזמפיק

Ozempic יכול לגרום לתופעות לוואי, כולל בחילות, שלשולים ועצירות. זה יכול גם לגרום לרמות נמוכות של סוכר בדם, מה שעלול להיות מסוכן. אנשים הנוטלים Ozempic צריכים לדבר עם הרופא שלהם על כל תופעות הלוואי שהם חווים.

סיכום

Ozempic היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. הוא מיוצר על ידי נובו נורדיסק ופועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. Ozempic יכולה לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל טוב יותר את מצבם ויכולה לעזור להפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים. זה גם יכול לעזור לאנשים לרדת במשקל. Ozempic יכול לגרום לתופעות לוואי, ולכן אנשים הנוטלים את התרופה צריכים לדבר עם הרופא שלהם על כל תופעות הלוואי שהם חווים.

השוואה מהירה

תְרוּפָה יַצרָן פעולה יתרונות תופעות לוואי
אוזמפי נובו נורדיסק ממריץ שחרור אינסולין מהלבלב ירידה במשקל, סיכון מופחת לאירועים קרדיווסקולריים בחילות, שלשולים, עצירות, סוכר נמוך בדם

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן