המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

Ozempic: מה שאתה צריך לדעת על תרופה זו לסוכרת

2023-09-01 07:40:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

Ozempic היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין. Ozempic פועלת על ידי גירוי הלבלב לשחרר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. זה גם עוזר לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר, מה שיכול לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם. Ozempic ניתנת בדרך כלל לאנשים עם סוכרת מסוג 2 שאינם מסוגלים לשלוט ברמות הסוכר בדם באמצעות דיאטה ופעילות גופנית בלבד.

איך Ozempic עובד?

Ozempic פועלת על ידי גירוי הלבלב לשחרר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. זה גם עוזר לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר, מה שיכול לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם. Ozempic ניתנת בדרך כלל לאנשים עם סוכרת מסוג 2 שאינם מסוגלים לשלוט ברמות הסוכר בדם באמצעות דיאטה ופעילות גופנית בלבד. Ozempic נלקחת כזריקה אחת לשבוע. זה ניתן בדרך כלל בבטן, בירך או בזרוע העליונה. הזריקה צריכה להינתן באותה שעה בכל שבוע. יש ליטול Ozempic בשילוב עם תזונה בריאה ופעילות גופנית סדירה.

מהן תופעות הלוואי של אוזמפיק?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק כוללות בחילות, שלשולים, כאבי ראש וסחרחורת. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול עלייה במשקל, סוכר נמוך בדם ותגובות באתר ההזרקה.

עלייה במשקל

עלייה במשקל היא תופעת לוואי שכיחה של Ozempic. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל שינוי במשקל שלך בזמן נטילת Ozempic. הרופא שלך עשוי להמליץ על שינויים בתזונה ובשגרת הפעילות הגופנית שלך כדי לסייע בניהול המשקל שלך.

סוכר נמוך בדם

רמת סוכר נמוכה בדם (היפוגליקמיה) היא תופעת לוואי שכיחה של אוזמפיק. תסמינים של סוכר נמוך בדם כוללים סחרחורת, הזעה, בלבול ורעידות. חשוב לדבר עם הרופא שלך על איך לזהות ולטפל ברמת סוכר נמוכה בדם.

תגובות באתר ההזרקה

תגובות באתר ההזרקה הן תופעת לוואי שכיחה של Ozempic. תגובות אלו יכולות לכלול אדמומיות, נפיחות, גירוד וכאב במקום ההזרקה. חשוב לדבר עם הרופא שלך אם אתה חווה תגובות כלשהן באתר ההזרקה.

היכן אוכל למצוא רופא בקרבתי?

אם אתם מחפשים רופא קרוב אליכם שיוכל לרשום אוזמפיק, תוכלו לחפש באינטרנט רופאים מקומיים המתמחים בטיפול בסוכרת. אתה יכול גם לבקש מהרופא הראשי שלך הפניה למומחה סוכרת.

השוואה מהירה

תרופות סוּג תדירות
אוזמפי אגוניסט קולטן GLP-1 הזרקה אחת לשבוע

סיכום

Ozempic היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה פועל על ידי גירוי הלבלב לשחרר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות ומסייע לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר. Ozempic נלקח בדרך כלל כזריקה אחת לשבוע. תופעות הלוואי השכיחות כוללות בחילות, שלשולים, כאבי ראש, סחרחורת, עלייה במשקל, סוכר נמוך בדם ותגובות באתר ההזרקה. אם אתם מחפשים רופא קרוב אליכם שיוכל לרשום אוזמפיק, תוכלו לחפש באינטרנט רופאים מקומיים המתמחים בטיפול בסוכרת או לבקש מהרופא הראשי שלכם הפניה למומחה לסוכרת. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה או ביוטיוב .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן