המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

תופעות לוואי של וויגובי: מה שאתה צריך לדעת

2023-10-03 16:52:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה וויגובי?

וויגובי היא תרופה חדשה שאושרה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה חד-יומית המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. וויגובי הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את התיאבון ולהאט את ספיגת הגלוקוז מהמעיים.

מהן תופעות הלוואי של וויגובי?

כמו כל התרופות, וויגובי עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של וויגובי כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי בטן, כאבי ראש, סחרחורת ועייפות. תופעות לוואי אפשריות אחרות כוללות סוכר נמוך בדם (היפוגליקמיה), עלייה במשקל ותגובות אלרגיות.

כיצד אוכל לנהל את תופעות הלוואי של וויגובי?

הדרך הטובה ביותר לנהל את תופעות הלוואי של וויגובי היא לדבר עם הרופא שלך על כל דאגה שיש לך. הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר כדי למזער את תופעות הלוואי של וויגובי.

עקוב אחר רמות הסוכר שלך בדם

חשוב לעקוב מקרוב אחר רמות הסוכר בדם בעת נטילת וויגובי. רמת סוכר נמוכה בדם (היפוגליקמיה) היא תופעת לוואי שכיחה של וויגובי. תסמינים של סוכר נמוך בדם כוללים סחרחורת, בלבול, הזעה ורעידות. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, עליך לבדוק את רמות הסוכר בדם ולנקוט צעדים מתאימים.

אכלו תזונה מאוזנת

אכילת תזונה מאוזנת חשובה בעת נטילת וויגובי. אכילת תזונה דלה בפחמימות ועתירה בסיבים יכולה לעזור להפחית את הסיכון לתופעות לוואי. חשוב גם לשתות הרבה נוזלים כדי לשמור על לחות.

התאמן באופן קבוע

פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור להפחית את הסיכון לתופעות לוואי מ-Wegovy. פעילות גופנית יכולה לעזור לשפר את בקרת הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לרמת סוכר נמוכה בדם. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת כל תוכנית אימונים.

שאלות ותשובות

מה אם אני חווה תופעות לוואי מווגובי?

אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן מ-Wegovy, חשוב לדבר עם הרופא שלך. הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר כדי למזער את תופעות הלוואי של וויגובי.

האם אני יכול לקחת וויגובי עם תרופות אחרות?

חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת וויגובי עם כל תרופה אחרת. תרופות מסוימות יכולות ליצור אינטראקציה עם וויגובי ולהגביר את הסיכון לתופעות לוואי.

האם וויגובי בטוח לנשים בהריון?

וויגובי לא מומלץ לנשים בהריון. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת וויגובי אם את בהריון או מתכננת להיכנס להריון.

סיכום

וויגובי היא תרופה חדשה שאושרה על ידי ה-FDA לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה חד-יומית המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. בעוד וויגובי יכול להיות יעיל בשליטה על רמות הסוכר בדם, זה יכול גם לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של וויגובי כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי בטן, כאבי ראש, סחרחורת ועייפות. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל דאגה שיש לך ולעקוב מקרוב אחר רמות הסוכר בדם. אכילת תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה ושתיית נוזלים מרובה יכולים לעזור להפחית את הסיכון לתופעות לוואי מווגובי.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן