המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

תביעה אוזמפית: מה שאתה צריך לדעת

2023-10-04 05:38:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. אוזמפיק הוא שם מותג של התרופה הגנרית semaglutide, שהיא אגוניסט לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון. זה פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. זה גם עוזר להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

תביעה אוזמפית

בשנים האחרונות הוגשו מספר תביעות משפטיות נגד יצרניות אוזמפיק, בטענה שהתרופה גרמה לתופעות לוואי חמורות. בתביעות נטען כי התרופה גרמה לדלקת לבלב, סרטן הלבלב, סרטן בלוטת התריס ותופעות לוואי חמורות נוספות. התביעות טוענות גם שיצרניות אוזמפיק לא הצליחו להזהיר כראוי את המטופלים והרופאים מפני הסיכונים הפוטנציאליים הקשורים לתרופה.

דלקת הלבלב

דלקת הלבלב היא דלקת של הלבלב שיכולה להיגרם על ידי מספר גורמים שונים, כולל תרופות מסוימות. תסמינים של דלקת הלבלב כוללים כאבי בטן, בחילות, הקאות וחום. במקרים חמורים, דלקת הלבלב עלולה להוביל לאי ספיקת איברים ואף למוות.

סרטן הלבלב

סרטן הלבלב הוא סוג של סרטן המשפיע על הלבלב. זוהי צורה אגרסיבית מאוד של סרטן שלעתים קרובות קשה לטפל בה. תסמינים של סרטן הלבלב כוללים כאבי בטן, ירידה במשקל, צהבת ועייפות.

סרטן בלוטת התריס

סרטן בלוטת התריס הוא סוג של סרטן המשפיע על בלוטת התריס. זוהי צורה נדירה יחסית של סרטן, אך היא יכולה להיות מאוד אגרסיבית. תסמינים של סרטן בלוטת התריס כוללים גוש בצוואר, קושי בבליעה וצרידות.

תופעות לוואי אחרות

בנוסף לתופעות הלוואי הנ"ל, היו דיווחים על תופעות לוואי אחרות הקשורות לאוזמפיק, כולל אי ספיקת כליות, התקף לב, שבץ ודיכאון.

הסדרי תביעה אוזמפית

בשנת 2019, הסכימו יצרני אוזמפיק להסדיר מספר תביעות משפטיות בסך כולל של 2.7 מיליארד דולר. ההסדר נועד לפתור טענות לפיהן התרופה גרמה לתופעות לוואי חמורות. ההסדר אינו הודאה באשמה מצד יצרני אוזמפיק, אבל הוא כן נותן פיצוי למי שנפגע מהסם.

השוואה מהירה

מַצָב תסמינים
דלקת הלבלב כאבי בטן, בחילות, הקאות, חום
סרטן הלבלב כאבי בטן, ירידה במשקל, צהבת, עייפות
סרטן בלוטת התריס גוש בצוואר, קושי בבליעה, צרידות
תופעות לוואי אחרות אי ספיקת כליות, התקף לב, שבץ מוחי, דיכאון

לסיכום, אוזמפיק היא תרופה פופולרית לסוכרת, אך היא נקשרה למספר תופעות לוואי חמורות. אם אתה או אדם אהוב נפגעת מהתרופה, ייתכן שאתה זכאי לפיצוי באמצעות התביעה של אוזמפיק. חשוב לדבר עם עורך דין מוסמך כדי לדון באפשרויות המשפטיות שלך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן