המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

שלשול מונג'רו: גורמים, תסמינים וטיפול

2023-09-29 18:05:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מהו שלשול מונג'רו?

שלשול מונג'רו הוא מצב שכיח המשפיע על אנשים רבים. היא מאופיינת בצואה רופפת תכופה שלעתים קרובות מלווה בכאבי בטן והתכווצויות. המצב נגרם מזיהום חיידקי, והוא עלול להיות מאוד לא נוח ואפילו מסוכן אם לא מטפלים בו.

מה גורם לשלשול מונג'רו?

שלשול מונג'רו נגרם על ידי זיהום חיידקי. החיידק האחראי למצב נקרא Clostridium difficile, או C. difficile. חיידק זה נמצא במעיים של אנשים בריאים, אך הוא עלול לגדול ולגרום לזיהום כאשר האיזון התקין של החיידקים במעיים מופרע. זה יכול לקרות כאשר אדם לוקח אנטיביוטיקה, אשר הורגת את החיידקים המועילים במעיים.

מהם התסמינים של שלשול מונג'רו?

התסמין השכיח ביותר של שלשול מונג'רו הוא צואה תכופה ורפויה. תסמינים אחרים עשויים לכלול כאבי בטן והתכווצויות, בחילות, הקאות, חום ואובדן תיאבון.

כיצד מאבחנים שלשול מונג'רו?

שלשול מונג'רו מאובחן באמצעות דגימת צואה. הדגימה נבדקת לנוכחות חיידקי C. difficile.

כיצד מטפלים בשלשול מונג'רו?

שלשול מונג'רו מטופל בדרך כלל באנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה הנפוצה ביותר היא מטרונידזול ו-vancomycin. במקרים מסוימים, ניתן להמליץ גם על פרוביוטיקה כדי לסייע בשיקום האיזון של החיידקים במעיים.

שאלות ותשובות

ש: האם שלשול מונג'רו מדבק?

ת: שלשול מונג'רו אינו מדבק. עם זאת, החיידקים הגורמים למצב יכולים להתפשט מאדם לאדם באמצעות מגע עם משטחים או חפצים מזוהמים.

ש: האם ניתן למנוע שלשול מונג'רו?

ת: הדרך הטובה ביותר למנוע שלשול מונג'רו היא לתרגל היגיינה טובה ולהימנע מנטילת אנטיביוטיקה אלא אם כן הכרחי. נטילת פרוביוטיקה עשויה גם לסייע במניעת המצב.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן