המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

ריבלסוס 14 מ"ג הופסק: מה שאתה צריך לדעת

2023-08-27 10:09:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מהו ריבלסוס 14 מ"ג?

ריבלסוס 14 מ"ג היא תרופה לסוכרת שפותחה על ידי נובו נורדיסק, חברת תרופות דנית. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין בתגובה לארוחות. ריבלסוס 14 מ"ג אושר על ידי סוכנות התרופות האירופית (EMA) בשנת 2019 והיה זמין באירופה ובמדינות אחרות.

מדוע הופסק ריבלסוס 14 מ"ג?

נובו נורדיסק הודיעה לאחרונה כי החליטה להפסיק את הטיפול בריבלסוס 14 מ"ג עקב חששות בטיחותיים. החברה הצהירה כי התרופה עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות, לרבות דלקת לבלב וסרטן בלוטת התריס. כתוצאה מכך, החליטה החברה להפסיק את התרופה ולהתמקד באגוניסטים אחרים לקולטן GLP-1 שיש להם פחות תופעות לוואי.

מהן האלטרנטיבות ל-ריבלסוס 14 מ"ג?

קיימות מספר חלופות ל-ריבלסוס 14 מ"ג, כולל אגוניסטים אחרים לקולטן GLP-1 כגון Victoza, Trulicity ואוזמפיק. תרופות אלו מאושרות על ידי ה-EMA ויש להן פחות תופעות לוואי מאשר ריבלסוס 14 מ"ג. בנוסף, ישנן תרופות אחרות לסוכרת כגון מטפורמין, סולפונילאוריאה ותיאזולידינדיונים שניתן להשתמש בהן לטיפול בסוכרת.

מה עלי לעשות אם אני לוקח ריבלסוס 14 מ"ג?

אם אתה לוקח ריבלסוס 14 מ"ג, חשוב לדבר עם הרופא שלך לגבי טיפולים אלטרנטיביים. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט איזו תרופה היא הטובה ביותר עבורך ויכול לספק לך מידע נוסף על תופעות הלוואי של כל תרופה. בנוסף, הרופא שלך יכול לעזור לך לעקוב אחר רמות הסוכר בדם ולהתאים את התרופה במידת הצורך.

מהם היתרונות של נטילת אגוניסטים לקולטן GLP-1?

אגוניסטים לקולטן GLP-1 יכולים להיות מועילים לאנשים עם סוכרת. תרופות אלו יכולות לעזור להפחית את רמות הסוכר בדם, להפחית את הסיכון להיפוגליקמיה ולעזור לאנשים לרדת במשקל. בנוסף, אגוניסטים לקולטן GLP-1 יכולים לסייע בהפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם ויכולים לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 להשיג שליטה גליקמית טובה יותר.

האם ישנם סיכונים כלשהם הקשורים בנטילת אגוניסטים לקולטן GLP-1?

למרות שאגוניסטים לקולטן GLP-1 יכולים להיות מועילים לאנשים עם סוכרת, ישנם כמה סיכונים הקשורים בנטילת תרופות אלו. תרופות אלו עלולות לגרום לתופעות לוואי כגון בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי בטן. בנוסף, אגוניסטים לקולטן GLP-1 יכולים להגביר את הסיכון לדלקת לבלב ולסרטן בלוטת התריס. חשוב לדבר עם הרופא שלך על הסיכונים והיתרונות של נטילת אגוניסטים לקולטן GLP-1 לפני התחלת תרופה חדשה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן