המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

ריבלסוס: תרופה מהפכנית לסוכרת

2023-10-08 04:20:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

ריבלסוס (סמגלוטייד) היא תרופה מהפכנית לסוכרת שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, שהוא סוג של תרופה המסייעת לווסת את רמות הסוכר בדם. ריבלסוס היא גלולה של פעם ביום הנלקחת דרך הפה, והיא פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב, וכן האטה בספיגת הגלוקוז מהמעיים. הוא מאושר לשימוש במבוגרים עם סוכרת מסוג 2, והוכח כמסייע בהפחתת רמות הסוכר בדם ובשיפור השליטה הגליקמית.

איך ריבלסוס עובד?

ריבלסוס פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב, כמו גם האטת ספיגת גלוקוז מהמעיים. הוא עושה זאת על ידי הפעלת הקולטן GLP-1, שהוא חלבון שנמצא על פני התאים בלבלב. כאשר מופעל, קולטן GLP-1 ממריץ את שחרור האינסולין מהלבלב, מה שעוזר להורדת רמות הסוכר בדם. בנוסף, ריבלסוס גם מאט את ספיגת הגלוקוז מהמעיים, מה שעוזר להפחית עוד יותר את רמות הסוכר בדם.

היתרונות של ריבלסוס

ריבלסוס הוכח כיעיל בסיוע בניהול סוכרת מסוג 2. בניסויים קליניים נמצא כי ריבלסוס מפחית את רמות הסוכר בדם ומשפר את השליטה הגליקמית. בנוסף, הוכח ש-ריבלסוס גם מפחית את משקל הגוף, מפחית את הסיכון לאירועים קרדיו-וסקולריים ומפחית את הסיכון להיפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה בדם).

השוואה מהירה

תרופות סוּג מִנוּן יְעִילוּת
ריבלסוס אגוניסט קולטן GLP-1 גלולה של פעם ביום מפחית את רמות הסוכר בדם ומשפר את השליטה הגליקמית

ריבלסוס היא תרופה מהפכנית לסוכרת שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זוהי גלולה של פעם ביום הנלקחת דרך הפה, והיא פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב, וכן האטת ספיגת הגלוקוז מהמעיים. הוא הוכח כיעיל בסיוע בניהול סוכרת מסוג 2, והוא הוכח כמפחית את רמות הסוכר בדם ומשפר את השליטה הגליקמית. בנוסף, הוכח ש-ריבלסוס גם מפחית את משקל הגוף, מפחית את הסיכון לאירועים קרדיו-וסקולריים ומפחית את הסיכון להיפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה בדם). למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן