המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

ריבלסוס: תרופה מהפכנית לסוכרת

2023-08-05 16:00:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

ריבלסוס (semaglutide) היא תרופה חדשה ומהפכנית לסוכרת שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זהו אגוניסט הקולטן ל-GLP-1 הפואלי הראשון והיחיד המאושר לטיפול בסוכרת מסוג 2. ריבלסוס היא תרופה עם מרשם שנלקחת פעם ביום עם האוכל. הוא זמין בשני עוצמות: 3 מ"ג ו-7 מ"ג. זה בדרך כלל נקבע בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת, כגון מטפורמין, סולפונילאוריאה או תיאזולידינדיונים.

יתרונות פוטנציאליים של ריבלסוס

ריבלסוס הוכח כיעיל בהפחתת רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. בניסויים קליניים, נמצא כי הוא יעיל יותר מתרופות אחרות לסוכרת, כגון מטפורמין וגימפיריד. בנוסף להפחתת רמות הסוכר בדם, נמצא כי ריבלסוס יעיל בהפחתת משקל הגוף. בניסויים קליניים, נמצא כי הוא יעיל יותר מתרופות אחרות לסוכרת בהפחתת משקל הגוף.ריבלסוס נמצא כיעיל גם בהפחתת הסיכון לאירועים קרדיו-וסקולריים, כגון התקף לב ושבץ מוחי. בניסויים קליניים נמצא כי הוא יעיל יותר מתרופות אחרות לסוכרת בהפחתת הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים.

תופעות לוואי אפשריות של ריבלסוס

כמו כל התרופות, ריבלסוס יכול לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וכאבי בטן. תופעות לוואי שכיחות פחות כוללות סחרחורת, עייפות ותיאבון מוגבר. תופעות לוואי נדירות כוללות דלקת לבלב, בעיות בכליות ותגובות אלרגיות.

מי לא צריך לקחת ריבלסוס?

ריבלסוס אינו מומלץ לאנשים עם מצבים רפואיים מסוימים, כגון סוכרת מסוג 1, מחלת כליות או דלקת לבלב. זה גם לא מומלץ לאנשים בהריון או מיניקות.

מה אני צריך להגיד לרופא שלי לפני נטילת ריבלסוס?

לפני נטילת ריבלסוס, חשוב לספר לרופא שלך על כל תרופה אחרת שאתה נוטל, כמו גם על אלרגיות כלשהן שיש לך. חשוב גם לספר לרופא על כל מצב רפואי שיש לך, כגון מחלת כליות או דלקת לבלב.

כמה עולה ריבלסוס?

העלות של ריבלסוס משתנה בהתאם לחוזק ולכמות שאתה רוכש. העלות הממוצעת לאספקה ל-30 יום של ריבלסוס 3 מ"ג היא כ-250 ₪, והעלות הממוצעת לאספקה ל-30 יום של ריבלסוס 7 מ"ג היא כ-400 ₪.

סיכום

ריבלסוס היא תרופה חדשה ומהפכנית לסוכרת שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זהו אגוניסט לקולטן GLP-1 חד-יומי, שהוכח כיעיל בהפחתת רמות הסוכר בדם, משקל הגוף והסיכון לאירועים קרדיו-וסקולריים. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת ריבלסוס, שכן הוא אינו מומלץ לאנשים עם מצבים רפואיים מסוימים ועלול לגרום לתופעות לוואי. העלות של ריבלסוס משתנה בהתאם לחוזק ולכמות שאתה רוכש.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן