המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

ריבלסוס: מדריך מקיף

2023-07-27 21:30:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

ריבלסוס (semaglutide) היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את רמות הסוכר בדם על ידי האטת ספיגת הגלוקוז מהמעיים. ריבלסוס נלקח פעם ביום, כגלולה או כזריקה.

שימושים בריבלסוס

ריבלסוס משמש לשיפור בקרת הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. ניתן להשתמש בו לבד או בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת. הוא משמש גם להפחתת הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים גדולים, כגון התקף לב, שבץ או מוות, במבוגרים עם סוכרת מסוג 2 ומחלות לב וכלי דם מבוססות.

איך ריבלסוס עובד?

ריבלסוס פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את רמות הסוכר בדם על ידי האטת ספיגת הגלוקוז מהמעיים.

תופעות לוואי של ריבלסוס

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של ריבלסוס כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, הקאות וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת, עייפות ורמת סוכר נמוכה בדם.

מינון ומתן

ריבלסוס נלקח פעם ביום, כגלולה או כזריקה. המינון והמתן של ריבלסוס יהיו תלויים במצבו הרפואי של הפרט ובתגובה לטיפול. חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא או ספק שירותי הבריאות בעת נטילת ריבלסוס.

אמצעי זהירות ואזהרות

אין להשתמש בריבלסוס באנשים עם סוכרת מסוג 1 או קטואצידוזיס סוכרתי. כמו כן, אסור להשתמש בו לאנשים עם מחלת כליות או כבד חמורה. חשוב לספר לרופא שלך על כל התרופות, הוויטמינים והתוספים שאתה נוטל לפני התחלת ריבלסוס.

סיכום

ריבלסוס היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב והאטת ספיגת הגלוקוז מהמעיים. ניתן להשתמש בריבלסוס לבד או בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת. תופעות הלוואי השכיחות כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, הקאות וכאבי בטן. חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא או ספק שירותי הבריאות בעת נטילת ריבלסוס ולספר לרופא על כל התרופות, הויטמינים והתוספים שאתה נוטל לפני התחלת ריבלסוס. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה או צפה בסרטונים על ריבלסוס ב-YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן