המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

ריבלסוס: מדריך מקיף לנטילת התרופה

2023-08-20 17:58:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

ריבלסוס (semaglutide) היא תרופה אגוניסטית לקולטן פפטיד-1 (GLP-1) דמוית גלוקגון המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי תרופה להזרקה הנלקחת פעם ביום. ריבלסוס פועל על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות ועל ידי האטת שחרור הגלוקוז מהכבד. זה גם עוזר להפחית את התיאבון ויכול לעזור בירידה במשקל.

איך לקחת ריבלסוס

ריבלסוס היא זריקה פעם יומית הנלקחת תת עורית (מתחת לעור). זה זמין בעט מלא מראש או בקבוקון עם מזרק. המינון ההתחלתי המומלץ הוא 0.25 מ"ג פעם ביום. ניתן להגדיל את המינון ל-0.5 מ"ג פעם ביום לאחר ארבעה שבועות של טיפול. בעת שימוש בעט הממולא מראש, יש לאחסן את העט במקרר ולהוציאו מהמקרר 30 דקות לפני השימוש. יש להשתמש בעט תוך 14 יום ממועד הוצאתו מהמקרר. בעת שימוש בבקבוקון עם מזרק, יש לאחסן את הבקבוקון במקרר ולהוציאו מהמקרר 30 דקות לפני השימוש. יש להשתמש בבקבוקון תוך 28 ימים מהוצאה מהמקרר.

תופעות לוואי של ריבלסוס

תופעות הלוואי השכיחות של ריבלסוס כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וכאבי בטן. תופעות לוואי פחות שכיחות כוללות סחרחורת, עייפות והקאות. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה עשוי להיתקל בהן. ייתכן שהרופא שלך יוכל להתאים את המינון שלך או להחליף אותך לתרופה אחרת במידת הצורך.

היתרונות של ריבלסוס

ריבלסוס יכול לעזור בהורדת רמות הסוכר בדם ויכול לעזור בירידה במשקל. זה יכול גם לעזור להפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת, כגון התקף לב, שבץ ומחלת כליות. חשוב לדבר עם הרופא שלך על היתרונות והסיכונים של נטילת ריבלסוס. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט אם ריבלסוס מתאים לך.

סיכום

ריבלסוס היא תרופה שיכולה לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם ויכולה לסייע בירידה במשקל. חשוב לדבר עם הרופא שלך על היתרונות והסיכונים של נטילת ריבלסוס. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט אם ריבלסוס מתאים לך. אם אכן תחליט ליטול ריבלסוס, חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא שלך לגבי נטילת התרופה. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן