המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

ריבלסוס: מדריך מקיף למינון

2023-09-28 14:11:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

ריבלסוס (semaglutide) היא תרופה מרשם פעם ביום המשמשת לשיפור השליטה הגליקמית במבוגרים עם סוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. ריבלסוס הוא האגוניסט לקולטן GLP-1 דרך הפה הראשון והיחיד הזמין בארצות הברית. זה נלקח פעם ביום עם האוכל וניתן להשתמש בו בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת.

מהם היתרונות של ריבלסוס?

הוכח כי ריבלסוס משפר את השליטה הגליקמית במבוגרים עם סוכרת מסוג 2. בניסויים קליניים, ריבלסוס היה קשור לירידה ב-A1C של 1.5-2.0%, בהשוואה לפלסבו. כמו כן, הוכח כי הוא מפחית את משקל הגוף בעד 8.5%, בהשוואה לפלצבו. בנוסף, הוכח כי ריבלסוס מפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים חמורים (MACE) אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2 ומחלות לב וכלי דם מבוססות.

מהו המינון המומלץ של ריבלסוס?

המינון ההתחלתי המומלץ של ריבלסוס הוא 7 מ"ג פעם ביום עם אוכל. ניתן להגדיל את המינון ל-14 מ"ג פעם ביום לאחר ארבעה שבועות לפחות אם המינון של 7 מ"ג אינו מספיק להשגת יעדים גליקמיים. המינון המרבי המומלץ הוא 14 מ"ג פעם ביום.

מהן תופעות הלוואי האפשריות של ריבלסוס?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של ריבלסוס כוללות בחילות, שלשולים, הקאות, כאבי בטן וירידה בתיאבון. תופעות לוואי אפשריות אחרות כוללות כאב ראש, סחרחורת, עייפות ועצירות.

מי לא צריך לקחת ריבלסוס?

ריבלסוס אינו מומלץ לשימוש בילדים מתחת לגיל 18. זה גם לא מומלץ לשימוש בנשים הרות או מניקות.

מה אני צריך להגיד לרופא שלי לפני נטילת ריבלסוס?

לפני נטילת ריבלסוס, ספר לרופא שלך על כל המצבים הרפואיים שלך, כולל אם יש לך או סבלת מדלקת לבלב, בעיות בכיס המרה או בעיות בכליות. ספר לרופא שלך על כל התרופות שאתה נוטל, כולל תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם, ויטמינים ותוספי צמחים.

מה עלי לדעת על נטילת ריבלסוס?

חשוב ליטול ריבלסוס בדיוק כפי שנקבע על ידי הרופא שלך. אל תשנה את המינון שלך או תפסיק ליטול את ריבלסוס מבלי לדבר קודם עם הרופא שלך. אין ליטול יותר מהמינון המומלץ של ריבלסוס.

שאלות ותשובות

ש: האם ריבלסוס בטוח לקחת עם תרופות אחרות?

ת: כן, ניתן ליטול ריבלסוס עם תרופות אחרות לסוכרת. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תרופות חדשות, כולל תרופות ללא מרשם, ויטמינים ותוספי צמחים.

ש: האם ניתן להשתמש בריבלסוס בשילוב עם אינסולין?

ת: כן, ניתן להשתמש בריבלסוס בשילוב עם אינסולין. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תרופות חדשות, כולל אינסולין.

ש: האם ריבלסוס גורם לעלייה במשקל?

ת: לא, הוכח כי ריבלסוס מפחית את משקל הגוף בעד 8.5%, בהשוואה לפלצבו. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל שינוי במשקל שלך בזמן נטילת ריבלסוס.

סיכום

ריבלסוס (semaglutide) היא תרופה מרשם פעם ביום המשמשת לשיפור השליטה הגליקמית במבוגרים עם סוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. הוכח כי ריבלסוס משפר את השליטה הגליקמית ומפחיתה את משקל הגוף, כמו גם מפחיתה את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים חמורים (MACE) במבוגרים עם סוכרת מסוג 2 ומחלות לב וכלי דם מבוססות. המינון ההתחלתי המומלץ של ריבלסוס הוא 7 מ"ג פעם ביום עם אוכל, והמינון המרבי המומלץ הוא 14 מ"ג פעם ביום. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של ריבלסוס כוללות בחילות, שלשולים, הקאות, כאבי בטן וירידה בתיאבון. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת ריבלסוס או כל תרופה אחרת.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן