המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

ריבלסוס לעומת Ozempic: השוואה מקיפה

2023-08-17 10:10:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

ריבלסוס (semaglutide) היא תרופה דרך הפה פעם יומית המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ולהפחית את רמות הסוכר בדם. ריבלסוס נלקח בצורת גלולות ונלקח בדרך כלל פעם ביום עם האוכל.

מה זה אוזמפיק?

Ozempic (semaglutide) היא תרופה הניתנת להזרקה פעם שבועית המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ולהפחית את רמות הסוכר בדם. Ozempic מוזרק מתחת לעור ונלקח בדרך כלל פעם בשבוע.

היתרונות של ריבלסוס נגד Ozempic

גם ריבלסוס וגם Ozempic יעילים בהפחתת רמות הסוכר בדם ועוזרים לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את מצבם. עם זאת, ישנם כמה הבדלים בין שתי התרופות.ריבלסוס נלקח דרך הפה, כלומר קל יותר לקחת מאשר Ozempic, אשר מוזרק. ל-ריבלסוס יש גם התחלה מהירה יותר של פעולה, כלומר הוא מתחיל לעבוד מהר יותר מאשר Ozempic. בנוסף, ריבלסוס קשור עם פחות תופעות לוואי מאשר Ozempic.

תופעות לוואי של ריבלסוס נגד Ozempic

גם ריבלסוס וגם Ozempic עלולים לגרום לתופעות לוואי, כולל בחילות, הקאות, שלשולים ועצירות. עם זאת, ריבלסוס קשור עם פחות תופעות לוואי מאשר Ozempic.

תופעות לוואי נפוצות של ריבלסוס

תופעות הלוואי השכיחות של ריבלסוס כוללות בחילות, הקאות, שלשולים ועצירות.

תופעות לוואי נפוצות של Ozempic

תופעות הלוואי השכיחות של Ozempic כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש, סחרחורת ותגובות באתר ההזרקה.

עלות ריבלסוס נגד אוזמפיק

העלות של ריבלסוס ואוזמפיק יכולה להשתנות בהתאם לבית המרקחת ולכיסוי הביטוחי. באופן כללי, ריבלסוס יקר יותר מאוזמפיק.

עלות ריבלסוס

עלות ריבלסוס יכולה לנוע בין 200 ל-400 ₪ לחודש.

עלות אוזמפיק

עלות אוזמפיק יכולה לנוע בין 100 ל-200 ₪ לחודש.

סיכום

ריבלסוס ואוזמפיק הן שתיהן תרופות יעילות לטיפול בסוכרת מסוג 2. ריבלסוס נלקח דרך הפה ויש לו התחלה מהירה יותר של פעולה מאשר Ozempic, אשר מוזרק. ריבלסוס קשור גם עם פחות תופעות לוואי מאשר Ozempic. עם זאת, ריבלסוס יקר יותר מאוזמפיק. בסופו של דבר, הבחירה באיזו תרופה לקחת צריכה להיעשות בהתייעצות עם ספק שירותי בריאות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן