המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

ריבלסוס: טיפול פורץ דרך בסוכרת

2023-10-06 09:50:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

ריבלסוס (semaglutide) היא תרופה חדשה שזוכה לתשומת לב בשנים האחרונות כטיפול פורץ דרך פוטנציאלי לסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להפחית את רמות הסוכר בדם ולשפר את השליטה הגליקמית. ריבלסוס נלקח פעם ביום כגלולה, והוא הוכח כיעיל בהפחתת רמות A1C (מדד לבקרת סוכר בדם לטווח ארוך) אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2.

איך ריבלסוס עובד?

ריבלסוס פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להפחית את רמות הסוכר בדם ולשפר את השליטה הגליקמית. התרופה נלקחת פעם ביום כגלולה, והיא הוכחה כיעילה בהפחתת רמות A1C (מדד לבקרת סוכר בדם לטווח ארוך) אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. ריבלסוס פועל על ידי הפעלת הקולטן GLP-1, שנמצא בלבלב. כאשר הקולטן GLP-1 מופעל, הוא ממריץ את שחרור האינסולין מהלבלב. זה עוזר להפחית את רמות הסוכר בדם ולשפר את השליטה הגליקמית.

מהם היתרונות של ריבלסוס?

ריבלסוס הוכח כיעיל בהפחתת רמות A1C אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. זה גם הוכח כמפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים, כגון התקף לב ושבץ, אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. בנוסף, ריבלסוס הוכח כיעיל בהפחתת משקל הגוף אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. זה יכול להיות מועיל עבור אלה הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר, שכן זה יכול לעזור להפחית את הסיכון לפתח בעיות בריאותיות אחרות הקשורות להשמנה. לבסוף, ריבלסוס הוכח כבטוח ונסבל היטב בניסויים קליניים. זה אומר שזה לא סביר לגרום לתופעות לוואי חמורות אצל רוב האנשים.

מי צריך לקחת ריבלסוס?

ריבלסוס מאושר לשימוש במבוגרים עם סוכרת מסוג 2 הזקוקים לשליטה גליקמית נוספת. זה לא מומלץ לשימוש באנשים עם סוכרת סוג 1 או כאלה שהן בהריון או מיניקות. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת כל תרופה חדשה, כולל ריבלסוס. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט אם ריבלסוס מתאים לך ויכול לעזור לך להבין את הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים.

סיכום

ריבלסוס היא תרופה חדשה שזוכה לתשומת לב בשנים האחרונות כטיפול פורץ דרך פוטנציאלי לסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להפחית את רמות הסוכר בדם ולשפר את השליטה הגליקמית. ריבלסוס נלקח פעם ביום כגלולה, והוכח כיעיל בהפחתת רמות A1C אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. זה גם הוכח כמפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים, כגון התקף לב ושבץ, אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. בנוסף, ריבלסוס הוכח כיעיל בהפחתת משקל הגוף אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת כל תרופה חדשה, כולל ריבלסוס. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט אם ריבלסוס מתאים לך ויכול לעזור לך להבין את הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן