המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

עדכון מחסור ב-וויגובי: מה שאתה צריך לדעת

2023-07-03 00:52:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה וויגובי?

וויגובי היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה שייך לקבוצת תרופות הנקראות אגוניסטים לקולטן פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון, הפועלות על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין. וויגובי נלקחת פעם בשבוע, כזריקה או כטבליה. הוא משמש בשילוב עם תזונה ופעילות גופנית כדי לסייע בשליטה על רמות הסוכר בדם.

מהו המחסור בווגובי?

המחסור בווגובי הוא מחסור בתרופות בישראל. המחסור נגרם ממספר גורמים, כולל ביקוש מוגבר לתרופות, בעיות ייצור ושיבושים בשרשרת האספקה. כתוצאה מכך, בתי מרקחת רבים בישראל לא הצליחו לעמוד בביקוש לווגובי.

מהן ההשפעות של המחסור בווגובי?

למחסור בווגובי היו מספר השפעות על חולי סוכרת בישראל. אנשים רבים לא הצליחו לקבל את התרופה הדרושה להם, מה שעלול להוביל לשליטה לקויה ברמת הסוכר בדם ולסיכון מוגבר לסיבוכים. בנוסף, ייתכן שאנשים עם סוכרת יצטרכו להמתין זמן רב יותר למילוי המרשמים שלהם, או שיאלצו לשלם יותר עבור התרופה.

מה ניתן לעשות כדי לטפל במחסור בוגובי?

ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט כדי לטפל במחסור בווגובי. הראשון הוא להבטיח שלבתי מרקחת יש אספקה מספקת של התרופה. ניתן לעשות זאת על ידי הגדלת הייצור ושיפור שרשרת האספקה. בנוסף, בתי מרקחת יכולים לעבוד עם יצרנים כדי להבטיח שיש להם מספיק מהתרופות בהישג יד כדי לענות על הביקוש.

דבר עם הרופא שלך

אם אתה מתקשה למלא את מרשם וויגובי שלך, חשוב לדבר עם הרופא שלך. ייתכן שהרופא שלך יוכל לעזור לך למצוא תרופה חלופית או יוכל לספק לך אספקה זמנית של התרופה.

חפש אלטרנטיבות

אם אינך מצליח למלא את מרשם וויגובי שלך, ייתכן שתרצה לחפש חלופות. ישנן תרופות אחרות הזמינות שיכולות לסייע בשליטה על רמות הסוכר בדם, כגון מטפורמין וסולפונילאוריאה. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט איזו תרופה היא הטובה ביותר עבורך.

להיות סבלני

המחסור בווגובי עשוי להיות בעיה זמנית, וחשוב להתאזר בסבלנות. סביר להניח שהמחסור ייפתר בקרוב, ובתי המרקחת יוכלו לספק את התרופות הדרושות לך. בינתיים, חשוב להקפיד על הוראות הרופא וליטול כל תרופה אחרת שייתכן שרושמים לך. לסיכום, המחסור בווגובי הוא בעיה חמורה שפוגעת בחולי סוכרת רבים בישראל. חשוב לנקוט בצעדים לטיפול במחסור, כגון שיחה עם הרופא, חיפוש חלופות וסבלנות. בעזרת הצעדים הנכונים, ניתן לפתור את המחסור בווגובי ואנשים עם סוכרת יכולים לקבל את התרופות שהם צריכים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן