המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מחסור ב-וויגובי: מה שאתה צריך לדעת

2023-07-28 09:48:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה וויגובי?

וויגובי היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ומוריד את רמות הסוכר בדם. וויגובי נלקחת פעם בשבוע, כזריקה תת עורית או כטבליה. זוהי תרופה חדשה יחסית, שאושרה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ב-2017.

מהו המחסור בווגובי?

לאחרונה, היה מחסור בווגובי בארצות הברית. המחסור נובע מבעיית ייצור בחברה המייצרת את התרופה. החברה לא הצליחה לייצר מספיק מהתרופות כדי לענות על הביקוש. כתוצאה מכך, בתי המרקחת לא הצליחו לעמוד בקצב הביקוש לווגובי.

מהן הסיבות למחסור בווגובי?

הגורם למחסור בווגובי הוא בעיית ייצור בחברה המייצרת את התרופה. החברה לא הצליחה לייצר מספיק מהתרופות כדי לענות על הביקוש. הדבר נובע משילוב של גורמים, לרבות מחסור בחומרי גלם, עיכובים בייצור וחוסר יכולת.

מהן ההשפעות של המחסור בווגובי?

למחסור בווגובי הייתה השפעה משמעותית על אנשים עם סוכרת מסוג 2. אנשים רבים לא הצליחו לקבל את התרופה הדרושה להם, מה שעלול להוביל לסיבוכים בריאותיים חמורים. בנוסף, המחסור גרם לעליית המחירים, מה שמקשה על אנשים לממן את התרופות.

מה נעשה כדי לטפל במחסור בווגובי?

בתגובה למחסור ב-וויגובי, ה-FDA נקט במספר צעדים כדי לטפל בבעיה. הסוכנות אישרה ליצרנים נוספים לייצר את התרופה, והיא גם אפשרה יבוא של וויגובי ממדינות אחרות. בנוסף, ה-FDA עבד עם היצרן כדי להגדיל את הייצור ולשפר את ההיצע.

מה אתה יכול לעשות כדי לעזור?

אם אתה לוקח וויגובי, ישנם מספר צעדים שאתה יכול לנקוט כדי לעזור לטפל במחסור. ראשית, שוחח עם הרופא שלך לגבי טיפולים אלטרנטיביים. ייתכן שהרופא שלך יוכל לרשום תרופה אחרת שיכולה לעזור בניהול הסוכרת שלך. שנית, שוחח עם הרוקח שלך על הזמינות של וויגובי. אולי הם יוכלו לעזור לך למצוא בית מרקחת שיש לו את התרופה במלאי. לבסוף, דבר עם חברת הביטוח שלך על העלות של וויגובי. ייתכן שהם יוכלו לעזור לך למצוא אפשרות זולה יותר.

השוואה מהירה

תרופות סוּג תדירות
וגובי אגוניסט קולטן GLP-1 פעם בשבוע

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן