המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מונג'רו נגד אוזמפיק: מה שאתה צריך לדעת

2023-07-21 00:48:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה מונג'רו?

מונג'רו היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. Monjaro נלקח פעם ביום, וניתן ליטול אותו עם או בלי אוכל. זה זמין בצורת טבליות ונלקח בדרך כלל עם הארוחות.

מה זה אוזמפיק?

Ozempic היא תרופה נוספת המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. Ozempic נלקח פעם בשבוע, וניתן ליטול אותו עם או בלי אוכל. זה זמין בצורת הזרקה ונלקח בדרך כלל עם הארוחות.

איך מונג'רו ואוזמפיק עובדים?

מאונג’רו ואוזמפיק פועלים בדרכים דומות. שתי התרופות מעוררות שחרור של אינסולין מהלבלב, מה שעוזר להפחית את כמות הגלוקוז בדם. הם גם עוזרים להפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד.

תופעות לוואי של מונג'רו ואוזמפיק

מאונג’רו ו-Ozempic יכולים שניהם לגרום לתופעות לוואי, כולל בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות וכאבי ראש. הם יכולים גם לגרום לרמת סוכר נמוכה בדם, מה שעלול להוביל לסחרחורת, בלבול ועייפות.

עלות מונג'רו ואוזמפיק

העלות של מאונג’רו ו- Ozempic יכולה להשתנות בהתאם לבית המרקחת והמינון. באופן כללי, מאונג’רו יקר יותר מאוזמפיק.

מה עדיף: מונג'רו או אוזמפיק?

ההחלטה איזו תרופה טובה יותר עבורך תלויה בצרכים וההעדפות האישיות שלך. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט איזו תרופה היא הטובה ביותר עבורך.

סיכום

מאונג’רו ואוזמפיק הן שתיהן תרופות המשמשות לטיפול בסוכרת מסוג 2. שניהם פועלים על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב והפחתת כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. שניהם עלולים לגרום לתופעות לוואי, והעלות של התרופות יכולה להשתנות. בסופו של דבר, ההחלטה איזו תרופה טובה יותר עבורך צריכה להיעשות בעזרת הרופא שלך. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה או צפה בסרטונים על מאונג’רו לעומת Ozempic ב-YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן