המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מה שאתה צריך לדעת על אוזמפיק Generic

2023-07-30 07:07:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק Generic?

אוזמפיק גנרי היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי גרסה גנרית של תרופת המותג אוזמפיק, המיוצרת על ידי נובו נורדיסק. אוזמפיק Generic הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. אוזמפיק גנרי זמין בצורה של זריקה הנלקחת פעם בשבוע.

שימושים של אוזמפיק Generic

אוזמפיק גנרי משמש לטיפול בסוכרת מסוג 2 במבוגרים. הוא משמש יחד עם תזונה ופעילות גופנית כדי לשפר את בקרת הסוכר בדם. זה יכול לשמש גם כדי להפחית את הסיכון לאירועים קרדיו-וסקולריים גדולים, כגון התקף לב, שבץ או מוות, אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2 שידעו מחלות לב וכלי דם.

תופעות לוואי של אוזמפיק Generic

כמו כל התרופות, אוזמפיק גנרי יכול לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות כוללות בחילות, שלשולים, כאבי ראש ותגובות באתר ההזרקה. תופעות לוואי שכיחות פחות כוללות סחרחורת, סוכר נמוך בדם וזיהום בדרכי הנשימה העליונות. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה מיד לרופא שלך.

אמצעי זהירות בעת נטילת אוזמפיק Generic

לפני נטילת אוזמפיק גנרי, ספר לרופא שלך אם יש לך אלרגיות כלשהן, אתה בהריון או מניקה, או אם יש לך כל מצב רפואי אחר. כמו כן, עליך לספר לרופא שלך על כל התרופות שאתה נוטל, כולל תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם, ויטמינים ותוספי צמחים.

אינטראקציות תרופתיות

אוזמפיק גנרי יכול לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות, לכן חשוב לספר לרופא שלך על כל התרופות שאתה לוקח. תרופות מסוימות שעלולות לקיים אינטראקציה עם אוזמפיק גנרית כוללות אינסולין, סולפונילאוריאה, תיאזולידינדיונים ותרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs).

מִנוּן

המינון ההתחלתי המומלץ של אוזמפיק גנרי הוא 0.25 מ"ג פעם בשבוע. הרופא שלך עשוי להתאים את המינון שלך בהתאם לרמות הסוכר בדם. חשוב לעקוב בקפידה אחר הוראות הרופא בעת נטילת אוזמפיק גנרי.

אִחסוּן

יש לאחסן את הגנרי אוזמפיק בטמפרטורת החדר, הרחק מאור ולחות. הרחק אותו מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד. אין להקפיא את התרופה.

עֲלוּת

עלות הגנרית אוזמפיק בישראל היא כ-200 ₪ לזריקה בודדת של 0.25 מ"ג. העלות עשויה להשתנות בהתאם לבית המרקחת שבו אתה משתמש. שוחח עם הרופא או הרוקח על דרכים להוזיל את עלות התרופה שלך. לסיכום, אוזמפיק גנרי היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי גרסה גנרית של תרופת המותג אוזמפיק, המיוצרת על ידי נובו נורדיסק. אוזמפיק גנרי זמין בצורה של זריקה הנלקחת פעם בשבוע. הוא משמש יחד עם תזונה ופעילות גופנית כדי לשפר את בקרת הסוכר בדם. תופעות הלוואי השכיחות כוללות בחילות, שלשולים, כאבי ראש ותגובות באתר ההזרקה. לפני נטילת אוזמפיק גנרי, ספר לרופא שלך אם יש לך אלרגיות כלשהן, אתה בהריון או מניקה, או אם יש לך כל מצב רפואי אחר. עלות הגנרית אוזמפיק בישראל היא כ-200 ₪ לזריקה בודדת של 0.25 מ"ג.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן