המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מה זה Wegovy ומהן דרישות ה-BMI?

2023-08-17 15:18:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה Wegovy?

Wegovy היא תרופה חדשה שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זוהי זריקה אחת לשבוע המשמשת לטיפול בהשמנת יתר וסוכרת מסוג 2 במבוגרים. Wegovy היא שילוב של שתי תרופות, semaglutide ו-liraglutide, אשר שתיהן אגוניסטים לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון. אגוניסטים לקולטן GLP-1 הם תרופות המסייעות לגוף לייצר יותר אינסולין ולהפחית את כמות הסוכר המשתחררת לזרם הדם. Wegovy היא תרופה עם מרשם וזמינה רק באמצעות מרשם רופא.

איך Wegovy עובד?

Wegovy פועלת על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין והפחתת כמות הסוכר המשתחררת לזרם הדם. הוא עושה זאת על ידי הפעלת הקולטן GLP-1, שהוא חלבון שנמצא בלבלב. כאשר קולטן GLP-1 מופעל, הוא מאותת ללבלב לייצר יותר אינסולין ולהפחית את כמות הסוכר המשתחררת לזרם הדם. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2.

מהן דרישות ה-BMI עבור Wegovy?

על מנת להיות זכאים ל-Wegovy, על המטופלים להיות בעלי אינדקס מסת גוף (BMI) של 27 ומעלה. BMI הוא מדד לשומן הגוף המבוסס על גובה ומשקל. BMI של 27 ומעלה נחשב לעודף משקל או השמנת יתר. מטופלים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר נוטים יותר לפתח סוכרת מסוג 2 וסיבוכים בריאותיים אחרים.

מה זה BMI?

BMI מייצג את מדד מסת הגוף והוא מדד לשומן הגוף המבוסס על גובה ומשקל. הוא משמש כדי לקבוע אם אדם סובל מעודף משקל או השמנת יתר. BMI של 18.5 עד 24.9 נחשב נורמלי, 25 עד 29.9 נחשב לעודף משקל ו-30 ומעלה נחשב להשמנת יתר.

מהם היתרונות של Wegovy?

הוכח כי Wegovy מסייעת להפחית את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2 וסיבוכים בריאותיים אחרים אצל אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר. זה יכול גם לעזור להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם. בנוסף, Wegovy יכולה לעזור לאנשים לרדת במשקל ולשמור עליו.

מהן תופעות הלוואי של Wegovy?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Wegovy כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סחרחורת, כאבי ראש ועייפות. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, חשוב לפנות לרופא מיד.

השוואה מהירה

תכונה וגובי
מה זה? זריקה אחת לשבוע המשמשת לטיפול בהשמנת יתר וסוכרת מסוג 2 במבוגרים.
דרישות BMI 27 ומעלה
איך זה עובד? מפעיל את הקולטן GLP-1, המסמן ללבלב לייצר יותר אינסולין ולהפחית את כמות הסוכר המשתחררת לזרם הדם.
יתרונות מפחית את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2 וסיבוכים בריאותיים אחרים, מוריד את רמות הסוכר בדם ועוזר לאנשים לרדת במשקל ולשמור עליו.
תופעות לוואי בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי בטן, סחרחורת, כאבי ראש ועייפות.

לסיכום, Wegovy היא תרופה חדשה שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זוהי זריקה אחת לשבוע המשמשת לטיפול בהשמנת יתר וסוכרת מסוג 2 במבוגרים. Wegovy פועלת על ידי הפעלת הקולטן GLP-1, המסמן ללבלב לייצר יותר אינסולין ולהפחית את כמות הסוכר המשתחררת לזרם הדם. על מנת להיות זכאים ל-Wegovy, על המטופלים להיות בעלי אינדקס מסת גוף (BMI) של 27 ומעלה. הוכח כי Wegovy מסייעת להפחית את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2 וסיבוכים בריאותיים אחרים אצל אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר. זה יכול גם לעזור להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם. בנוסף, Wegovy יכולה לעזור לאנשים לרדת במשקל ולשמור עליו. עם זאת, חשוב להיות מודעים לתופעות הלוואי האפשריות של Wegovy, הכוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי בטן, סחרחורת, כאבי ראש ועייפות. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, חשוב לפנות לרופא מיד.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן