המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מה זה ריבלסוס?

2023-08-23 18:42:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

ריבלסוס (semaglutide) הוא סוג חדש של תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ולהפחית את כמות הסוכר בדם. זה נלקח פעם ביום כגלולה, והוא האגוניסט הראשון לקולטן GLP-1 הזמין בצורת גלולה.

איך ריבלסוס עובד?

ריבלסוס פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את כמות הסוכר בדם על ידי האטת ספיגת הסוכר מהמעי. זה עוזר לשמור על רמות הסוכר בדם בטווח בריא. ריבלסוס גם עוזר להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל. זה פועל על ידי הגברת רמות ההורמון GLP-1, שעוזר להפחית את הרעב ולגרום לאנשים להרגיש שבעים יותר לאורך זמן.

מהם היתרונות של ריבלסוס?

ריבלסוס הוכח כיעיל בטיפול בסוכרת מסוג 2. זה יכול לעזור להפחית את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת, כגון מחלות לב ושבץ. ריבלסוס יכול גם לעזור בירידה במשקל. זה יכול לעזור להפחית את התיאבון ולגרום לאנשים להרגיש שובע לאורך זמן, מה שיכול לעזור להפחית את צריכת הקלוריות ולקדם ירידה במשקל.

תופעות לוואי אפשריות

ריבלסוס בדרך כלל נסבל היטב, אבל יש כמה תופעות לוואי אפשריות. אלה כוללים בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות וכאבי בטן. זה יכול גם לגרום לסחרחורת, כאבי ראש ועייפות. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת ריבלסוס, מכיוון שהוא עלול לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות ועלול לגרום לתופעות לוואי חמורות.

סיכום

ריבלסוס הוא סוג חדש של תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב והפחתת כמות הסוכר בדם. זה גם יכול לעזור בירידה במשקל על ידי הפחתת התיאבון וגורם לאנשים להרגיש מלאים יותר למשך זמן רב יותר. ריבלסוס בדרך כלל נסבל היטב, אבל יש כמה תופעות לוואי אפשריות. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת ריבלסוס, מכיוון שהוא עלול לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות ועלול לגרום לתופעות לוואי חמורות. למידע נוסף: מצא מידע נוסף בוויקיפדיה צפה בסרטונים על ריבלסוס ב-YouTube

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן