המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מה זה אוזמפיק וכיצד זה יכול לעזור בניהול סוכרת?

2023-09-23 22:29:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק שייך לקבוצת תרופות הנקראות אגוניסטים לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון. זה עובד על ידי הגדלת כמות האינסולין שהגוף שלך מייצר לאחר אכילה והפחתת כמות הסוכר שהכבד שלך מייצר.

איך אוזמפיק עובד?

אוזמפיק פועלת על ידי הגדלת כמות האינסולין שהגוף שלך מייצר לאחר אכילה. הוא עושה זאת על ידי הפעלת הקולטן GLP-1, שהוא חלבון שנמצא בלבלב. כאשר הקולטן GLP-1 מופעל, הוא ממריץ את שחרור האינסולין מהלבלב. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת.

מהם היתרונות של אוזמפיק?

אוזמפיק יכול לעזור להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. זה יכול גם לעזור להפחית את הסיכון להתקף לב ושבץ אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. אוזמפיק יכול גם לעזור להפחית את הסיכון לנזק לכליות אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2.

מהן תופעות הלוואי של אוזמפיק?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול עלייה במשקל, סוכר נמוך בדם ותגובות אלרגיות.

למי אסור לקחת אוזמפיק?

אוזמפיק אינו מומלץ לאנשים עם סוכרת מסוג 1, אנשים עם מחלת כליות חמורה או אנשים בהריון או מיניקות. זה גם לא מומלץ לאנשים הנוטלים תרופות מסוימות, כגון אינסולין או סולפונילאוריאה.

כמה עולה אוזמפיק?

העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם למינון ובית המרקחת. בישראל עלות אוזמפיק נעה בין 100-200 ₪ לחודש.

שאלות ותשובות

האם ניתן להשתמש באוזמפיק לטיפול בסוכרת מסוג 1?

לא, אוזמפיק לא מומלץ לאנשים עם סוכרת מסוג 1.

מהן ההשפעות ארוכות הטווח של נטילת אוזמפיק?

ההשפעות ארוכות הטווח של נטילת אוזמפיק אינן ידועות עדיין. עם זאת, מחקרים הראו שזה יכול לעזור להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת.

האם אוזמפיק בטוח לאנשים עם מחלת כליות?

לא, אוזמפיק לא מומלץ לאנשים עם מחלת כליות חמורה.

האם ניתן להשתמש באוזמפיק בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת?

כן, ניתן להשתמש באוזמפיק בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת, כגון אינסולין או סולפונילאוריאה. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת כל תרופה חדשה.

סיכום

אוזמפיק היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק יכול גם לעזור להפחית את הסיכון להתקף לב ושבץ אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. עם זאת, זה לא מומלץ לאנשים עם סוכרת מסוג 1, אנשים עם מחלת כליות חמורה, או אנשים בהריון או מיניקות. העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם למינון ובית המרקחת. שוחח עם הרופא שלך כדי לראות אם אוזמפיק מתאים לך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן