המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מהו Wegovy ומהם קריטריוני ההרשאה המוקדמת?

2023-10-24 18:05:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה Wegovy?

Wegovy היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ועוזר לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר. Wegovy היא זריקה פעם שבועית המסייעת לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את רמות הסוכר בדם. Wegovy הוא שם מותג של semaglutide, תרופה הזמינה גם בצורה גנרית.

איך Wegovy עובד?

Wegovy פועלת על ידי חיקוי ההשפעות של הורמון הנקרא פפטיד-1 דמוי גלוקגון (GLP-1). GLP-1 הוא הורמון המשתחרר בתגובה לצריכת מזון ומסייע לגוף לווסת את רמות הסוכר בדם. Wegovy עוזרת לגוף לייצר יותר אינסולין ועוזרת לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר. Wegovy גם עוזרת לגוף להפחית את כמות הסוכר שהוא סופג מהמזון.

מהם היתרונות של Wegovy?

Wegovy יכולה לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את רמות הסוכר בדם. זה גם יכול לעזור לאנשים לרדת במשקל, להפחית את הסיכון למחלות לב ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. Wegovy יכולה גם לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 להפחית את הצורך שלהם בתרופות אחרות לסוכרת.

מהן תופעות הלוואי של Wegovy?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Wegovy כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סוכר נמוך בדם, ירידה במשקל ותגובות באתר ההזרקה.

מהם קריטריוני ההרשאה המוקדמים עבור Wegovy?

על מנת להיות זכאים ל-Wegovy, המטופלים חייבים לעמוד בקריטריונים מסוימים. חולים חייבים להיות בעלי סוכרת מסוג 2 וחייבים לנסות תרופות אחרות לסוכרת ללא הצלחה. המטופלים חייבים גם להיות בעלי מדד מסת גוף (BMI) של לפחות 27 וחייבים להיות בעלי רמת המוגלובין A1C של לפחות 7.5%. המטופלים חייבים גם להיות בעלי רמת גלוקוז בפלזמה בצום של לפחות 200 מ"ג/ד"ל.

שאלות ותשובות

ש: מה ההבדל בין Wegovy לתרופות אחרות לסוכרת?

ת: Wegovy היא זריקה פעם שבועית המסייעת לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את רמות הסוכר בדם. Wegovy הוא שם מותג של semaglutide, תרופה הזמינה גם בצורה גנרית. Wegovy פועלת על ידי חיקוי ההשפעות של הורמון הנקרא פפטיד-1 דמוי גלוקגון (GLP-1). GLP-1 הוא הורמון המשתחרר בתגובה לצריכת מזון ומסייע לגוף לווסת את רמות הסוכר בדם. Wegovy עוזרת לגוף לייצר יותר אינסולין ועוזרת לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר. Wegovy גם עוזרת לגוף להפחית את כמות הסוכר שהוא סופג מהמזון.

ש: מהם היתרונות של Wegovy?

ת: Wegovy יכולה לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את רמות הסוכר בדם. זה גם יכול לעזור לאנשים לרדת במשקל, להפחית את הסיכון למחלות לב ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. Wegovy יכולה גם לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 להפחית את הצורך שלהם בתרופות אחרות לסוכרת.

ש: מהן תופעות הלוואי של Wegovy?

ת: תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Wegovy כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סוכר נמוך בדם, ירידה במשקל ותגובות באתר ההזרקה.

סיכום

Wegovy היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ועוזר לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר. Wegovy היא זריקה פעם שבועית המסייעת לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את רמות הסוכר בדם. Wegovy יכולה לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את רמות הסוכר בדם, לרדת במשקל, להפחית את הסיכון למחלות לב ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. על מנת להיות זכאים ל-Wegovy, על המטופלים לעמוד בקריטריונים מסוימים, כולל סוכרת מסוג 2, אינדקס מסת גוף (BMI) של לפחות 27, רמת המוגלובין A1C של לפחות 7.5% ורמת גלוקוז בפלזמה בצום של ב- לפחות 200 מ"ג/ד"ל. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של Wegovy כוללות בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סוכר נמוך בדם, ירידה במשקל ותגובות באתר ההזרקה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן