המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מאונג’רו נגד Saxenda: השוואה מקיפה

2023-07-31 10:58:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה מונג'רו?

מאונג’רו היא תרופה לסוכרת המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו שילוב של שתי תרופות, מטפורמין וסקסאגליפטין, הפועלות יחד להורדת רמות הסוכר בדם. התרופה נלקחת פעם ביום וזמינה בצורת טבליות. זה בדרך כלל מרשם לאנשים שלא הצליחו לשלוט ברמות הסוכר בדם באמצעות דיאטה ופעילות גופנית בלבד.

מה זה סקסנדה?

סקסנדה היא תרופה לסוכרת המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי הזרקה חד-יומית של לירגלוטיד, אגוניסטה לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון. זה פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין והפחתת כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. סקסנדה ניתנת בדרך כלל לאנשים שלא הצליחו לשלוט ברמות הסוכר בדם באמצעות דיאטה ופעילות גופנית בלבד.

איך מונג'רו וסקסנדה משווים?

מאונג’רו ו-Saxenda הם שניהם טיפולים יעילים לסוכרת מסוג 2. עם זאת, ישנם כמה הבדלים עיקריים בין שתי התרופות. מונג'רו הוא שילוב של שתי תרופות, מטפורמין וסקסגליפטין, הפועלות יחד להורדת רמות הסוכר בדם. זה נלקח פעם ביום בצורת טבליות. Saxenda היא הזרקה חד-יומית של לירגלוטיד, אגוניסט לקולטן GLP-1. זה פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין והפחתת כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. מונג'רו נחשב בדרך כלל ליעילה יותר בהורדת רמות הסוכר בדם מאשר סקסנדה. עם זאת, סקסנדה יעילה יותר בהפחתת משקל הגוף מאשר מאונג’רו. מונג'רו בדרך כלל נסבל היטב, כאשר תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן בחילות, שלשולים וכאבי ראש. סקסנדה גם נסבלת בדרך כלל היטב, כאשר תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן בחילות, שלשולים וכאבי ראש.

איזו תרופה מתאימה לי?

ההחלטה איזו תרופה מתאימה לך צריכה להיעשות בהתייעצות עם הרופא שלך. הרופא שלך ישקול את ההיסטוריה הרפואית האישית שלך, אורח החיים וגורמים אחרים בעת מתן המלצה. אם אתם מחפשים תרופה שתעזור לכם להוריד את רמות הסוכר בדם, מאונג’רו עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר. אם אתה מחפש תרופה שתעזור לך לרדת במשקל, סקסנדה עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר.

היכן ניתן למצוא מידע נוסף

אם תרצה ללמוד עוד על מאונג’רו ו-Saxenda, תוכל למצוא מידע נוסף בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן