המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מאונג’רו: מדריך מקיף לתופעות הלוואי והגיהוק שלו

2023-07-04 11:00:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה מונג'רו?

מונג'רו היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה שייך לקבוצת תרופות הידועות כמעכבי דיפפטידיל פפטידאז-4 (DPP-4), הפועלות על ידי הגדלת כמות האינסולין המשתחררת מהלבלב. Monjaro נלקח דרך הפה, בדרך כלל פעם ביום, והוא זמין בצורת טבליות.

מהן תופעות הלוואי של מונג'רו?

מאונג’רו יכול לגרום למגוון תופעות לוואי, כולל בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי בטן. זה יכול גם לגרום לסחרחורת, כאבי ראש ועייפות. במקרים נדירים, מאונג’רו יכול לגרום לתופעות לוואי חמורות, כגון תגובה אלרגית, נזק לכבד ודלקת לבלב.

האם מונג'רו גורם לגיהוק?

כן, מונג'רו יכול לגרום לגיהוקים. גיהוק הוא תופעת לוואי שכיחה של מאונג’רו, והיא בדרך כלל קלה וזמנית. עם זאת, אם הגיהוק הוא חמור או מתמשך, עליך לפנות לרופא שלך.

כיצד אוכל לנהל את תופעות הלוואי של מאונג’רו?

ישנן מספר דרכים לנהל את תופעות הלוואי של מאונג’רו. ראשית, חשוב ליטול את התרופה כפי שרשם הרופא. כדאי גם להימנע משתיית אלכוהול ומאכילת מזון חריף או שמנוני, שכן אלו עלולים להחמיר את תופעות הלוואי. בנוסף, חשוב לשתות הרבה נוזלים ולנוח הרבה.

האם אני יכול לקחת תרופות אחרות בזמן נטילת מאונג’רו?

כן, אתה יכול לקחת תרופות אחרות בזמן נטילת מאונג’רו. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תרופות אחרות, שכן תרופות מסוימות עלולות ליצור אינטראקציה עם מאונג’רו ולגרום לתופעות לוואי חמורות.

מתי עלי לפנות לרופא שלי?

עליך לפנות לרופא שלך אם אתה חווה תופעות לוואי חמורות או מתמשכות בזמן נטילת מאונג’רו. בנוסף, אם אתה חווה סימנים כלשהם לתגובה אלרגית, כגון כוורות, קשיי נשימה או נפיחות של הפנים, השפתיים, הלשון או הגרון, עליך לפנות מיד לטיפול רפואי.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן