המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

מאונג’רו לעומת Ozempic: השוואה מקיפה

2023-08-15 08:21:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה מונג'רו?

מונג'רו היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה שייך לקבוצת תרופות הנקראות מעכבי דיפפטידיל פפטידאז-4 (DPP-4). זה פועל על ידי הגדלת כמות האינסולין שהגוף שלך מייצר לאחר הארוחות ועל ידי הפחתת כמות הסוכר שהכבד שלך מייצר. Monjaro נלקח דרך הפה, בדרך כלל פעם ביום, וניתן ליטול אותו עם או בלי אוכל.

מה זה אוזמפיק?

Ozempic היא תרופה נוספת המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. הוא שייך לקבוצת תרופות הנקראות אגוניסטים לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון. זה פועל על ידי הגדלת כמות האינסולין שהגוף שלך מייצר לאחר הארוחות ועל ידי הפחתת כמות הסוכר שהכבד שלך מייצר. Ozempic נלקח בזריקה, בדרך כלל פעם בשבוע, ויש ליטול אותו באותה שעה בכל שבוע.

איך מונג'רו ואוזמפיק משווים?

מאונג’רו ואוזמפיק הן שתיהן תרופות המשמשות לטיפול בסוכרת מסוג 2. שניהם פועלים על ידי הגדלת כמות האינסולין שהגוף שלך מייצר לאחר הארוחות ועל ידי הפחתת כמות הסוכר שהכבד שלך מייצר. עם זאת, ישנם כמה הבדלים בין שתי התרופות. Monjaro נלקח דרך הפה, בדרך כלל פעם ביום, וניתן ליטול אותו עם או בלי אוכל. Ozempic נלקח בזריקה, בדרך כלל פעם בשבוע, ויש ליטול אותו באותה שעה בכל שבוע. מאונג’רו הוא בדרך כלל סביר יותר מאשר Ozempic, אבל Ozempic עשוי להיות יעיל יותר בשליטה על רמות הסוכר בדם.

איזו תרופה מתאימה לך?

ההחלטה איזו תרופה מתאימה לך צריכה להיעשות בהתייעצות עם הרופא שלך. הרופא שלך ישקול את ההיסטוריה הרפואית שלך, אורח החיים ותרופות אחרות שאתה עשוי לקחת לפני מתן המלצה. חשוב לזכור שגם מאונג’רו וגם Ozempic עלולים לגרום לתופעות לוואי, לכן חשוב לדון בכל תופעות לוואי אפשריות עם הרופא שלך לפני שתתחיל באחת מהתרופות.

סיכום

מאונג’רו ואוזמפיק הן שתיהן תרופות המשמשות לטיפול בסוכרת מסוג 2. שניהם פועלים על ידי הגדלת כמות האינסולין שהגוף שלך מייצר לאחר הארוחות ועל ידי הפחתת כמות הסוכר שהכבד שלך מייצר. עם זאת, ישנם כמה הבדלים בין שתי התרופות. Monjaro נלקח דרך הפה, בדרך כלל פעם ביום, וניתן ליטול אותו עם או בלי אוכל. Ozempic נלקח בזריקה, בדרך כלל פעם בשבוע, ויש ליטול אותו באותה שעה בכל שבוע. מאונג’רו הוא בדרך כלל סביר יותר מאשר Ozempic, אבל Ozempic עשוי להיות יעיל יותר בשליטה על רמות הסוכר בדם. ההחלטה איזו תרופה מתאימה לך צריכה להיעשות בהתייעצות עם הרופא שלך. למידע נוסף על מאונג’רו ו-Ozempic, בקר ב-YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן