המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

כל מה שאתה צריך לדעת על הזרקת וויגובי

2023-08-04 22:30:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה וויגובי?

וויגובי היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. וויגובי ניתנת בזריקה וזמינה בשתי צורות: זריקה אחת לשבוע וזריקה אחת לחודש.

איך וויגובי עובד?

וויגובי פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. וויגובי גם עוזרת להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

היכן להזריק וויגובי

וויגובי מוזרק בדרך כלל לתוך הבטן, הזרוע העליונה או הירך. חשוב לסובב אתרי ההזרקה כדי למנוע גירוי בעור. הזריקה צריכה להינתן לפחות סנטימטר אחד מכל צלקות או שומות. כמו כן, חשוב להימנע מהזרקה לאזורים בעור שהם אדומים, חבולים או רגישים.

טכניקת הזרקה

בעת הזרקת וויגובי, חשוב להשתמש בטכניקה הנכונה. יש לתת את ההזרקה באיטיות וביציבות, ולהחדיר את המחט בזווית של 90 מעלות. לאחר השלמת ההזרקה, יש להסיר את המחט ולעסות את מקום ההזרקה למשך מספר שניות.

אחסון וסילוק

יש לאחסן את וויגובי במקרר בטמפרטורה שבין 36°F ל-46°F. אין להקפיא אותו או לחשוף אותו לאור שמש ישיר. לאחר השלמת ההזרקה, יש להשליך את המחט למיכל חסין ניקוב.

תופעות לוואי של וויגובי

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של וויגובי כוללות בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת ועייפות. אם מתרחשת אחת מתופעות הלוואי הללו, חשוב לפנות לרופא.

השוואה מהירה

סוג הזרקה תדירות אתר הזרקה
פעם בשבוע פעם בשבוע בטן, זרוע עליונה או ירך
פעם בחודש פעם בחודש בטן, זרוע עליונה או ירך

וויגובי היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. חשוב להשתמש בטכניקת ההזרקה הנכונה ולסובב אתרי ההזרקה כדי למנוע גירוי בעור. וויגובי עלולה לגרום לתופעות לוואי, לכן חשוב לפנות לספק שירותי בריאות אם מתרחשות. למידע נוסף על וויגובי, צפה בסרטון זה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן