המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

כל מה שאתה צריך לדעת על אוזמפיק

2023-07-12 12:40:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק (semaglutide) היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין בעת הצורך. אוזמפיק היא זריקה אחת לשבוע המסייעת בהורדת רמות הסוכר בדם וניתן להשתמש בה בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת.

איך אוזמפיק עובד?

אוזמפיק פועלת על ידי חיקוי ההשפעות של הורמון הנקרא פפטיד-1 דמוי גלוקגון (GLP-1). GLP-1 משתחרר על ידי הגוף לאחר אכילה ומסייע לווסת את רמות הסוכר בדם. אוזמפיק עוזרת לגוף לייצר יותר אינסולין בעת הצורך, מה שעוזר להורדת רמות הסוכר בדם. אוזמפיק גם עוזר להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

איך לקחת אוזמפיק

אוזמפיק היא זריקה אחת לשבוע הנלקחת תת עורית (מתחת לעור). חשוב לעקוב אחר ההנחיות שנתן הרופא בעת נטילת אוזמפיק. הזריקה צריכה להינתן בבטן, בירך או בזרוע העליונה. חשוב לסובב את מקום ההזרקה מדי שבוע כדי למנוע גירוי בעור.

תופעות לוואי של אוזמפיק

כמו כל התרופות, אוזמפיק עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות כוללות בחילות, שלשולים, עצירות וכאבי ראש. תופעות לוואי פחות שכיחות כוללות סחרחורת, סוכר נמוך בדם ותגובות אלרגיות. חשוב לדבר עם הרופא שלך אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן בזמן נטילת אוזמפיק.

סוכר נמוך בדם

רמת סוכר נמוכה בדם (היפוגליקמיה) היא תופעת לוואי שכיחה של אוזמפיק. תסמינים של סוכר נמוך בדם כוללים סחרחורת, הזעה, בלבול ורעידות. חשוב לעקוב אחר רמות הסוכר בדם בזמן נטילת אוזמפיק ולשוחח עם הרופא שלך אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו.

ירידה במשקל

אוזמפיק יכול לגרום לירידה במשקל, מה שיכול להועיל לאנשים עם סוכרת מסוג 2. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל שינוי במשקל שלך בזמן נטילת אוזמפיק.

תגובות אלרגיות

תגובות אלרגיות לאוזמפיק הן נדירות, אך יכולות להתרחש. תסמינים של תגובה אלרגית כוללים פריחה, גירוד, נפיחות וקשיי נשימה. חשוב לפנות לטיפול רפואי אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו בזמן נטילת אוזמפיק.

אינטראקציות תרופתיות

אוזמפיק יכול לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות, כולל אינסולין ותרופות אחרות לסוכרת. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תרופה אחרת שאתה נוטל לפני שתתחיל ב-Ozempic. נטילת אוזמפיק יכולה להיות דרך יעילה לטיפול בסוכרת מסוג 2. חשוב לעקוב אחר ההוראות שניתנו על ידי הרופא שלך ולשוחח עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה חווה בעת נטילת אוזמפיק. עם ניהול נכון, אוזמפיק יכול לעזור בהורדת רמות הסוכר בדם ויכול לעזור בירידה במשקל.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן