המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

חלופות ריבלסוס: מה שאתה צריך לדעת

2023-09-02 06:27:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

Rybelsus (semaglutide) היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. הוא שייך לקבוצת תרופות הנקראות אגוניסטים לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון, הפועלות על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין ולהפחית את כמות הסוכר (גלוקוז) בדם. Rybelsus נלקח פעם ביום, כגלולה או כזריקה. זה בדרך כלל נקבע בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת, כגון מטפורמין או אינסולין.

מהם היתרונות של ריבלסוס?

Rybelsus הוכח כיעיל בסיוע לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את מצבם. בניסויים קליניים נמצא כי Rybelsus מפחית את רמות הסוכר בדם, מפחית את הסיכון להיפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה בדם), ומפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים, כגון התקף לב ושבץ מוחי. זה יכול גם לעזור לאנשים עם סוכרת סוג 2 לרדת במשקל.

מהן האלטרנטיבות לריבלסוס?

ישנן מספר חלופות ל-Rybelsus עבור אנשים עם סוכרת מסוג 2. אלה כוללים אגוניסטים אחרים לקולטן GLP-1, כגון Victoza (לירגלוטיד) ו-Trulicity (dulaglutide). תרופות אלו פועלות באופן דומה ל-Rybelsus, על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין ולהפחית את כמות הסוכר (גלוקוז) בדם. חלופות אחרות ל-Rybelsus כוללות תרופות אחרות לסוכרת, כגון מטפורמין, סולפונילאוריאה, תיאזולידינדיונים ו-DPP- 4 מעכבים. תרופות אלו פועלות בדרכים שונות כדי לעזור לגוף לנהל את רמות הסוכר בדם. לדוגמה, מטפורמין עוזר לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר, בעוד שסולפונילאוריאה עוזרת לגוף לייצר יותר אינסולין.

האם עלי לקחת ריבלסוס או אלטרנטיבה?

ההחלטה לקחת Rybelsus או חלופה צריכה להיעשות בהתייעצות עם הרופא שלך. הרופא שלך ישקול את ההיסטוריה הרפואית שלך, התרופות הנוכחיות וגורמים אחרים כדי לקבוע איזו תרופה היא הטובה ביותר עבורך. חשוב לדון בכל תופעות לוואי או סיכונים פוטנציאליים עם הרופא שלך לפני שמתחילים תרופה חדשה. בנוסף לתרופות, שינויים באורח החיים יכולים גם לעזור לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את מצבם. אכילת תזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה ושמירה על משקל תקין יכולים כולם לעזור להפחית את רמות הסוכר בדם ולשפר את הבריאות הכללית. מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן