המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

חלופות אוזמפי לירידה במשקל: מה שאתה צריך לדעת

2023-08-14 06:52:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

Ozempic (semaglutide) היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. Ozempic נלקח פעם בשבוע כזריקה תת עורית.

איך Ozempic עוזר בירידה במשקל?

Ozempic נמצא כיעיל בסיוע לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לרדת במשקל. מחקרים הראו שאנשים הנוטלים אוזמפיק איבדו בממוצע 5.5% ממשקל גופם לאחר שנה של טיפול. זאת בשל העובדה שאוזמפיק עוזרת לגוף לייצר יותר אינסולין, מה שיכול לסייע בהפחתת הרעב והתשוקה.

מהן האלטרנטיבות לאוזמפיק?

ישנן מספר חלופות לאוזמפיק שיכולות לסייע בירידה במשקל. אלו כוללים:

מטפורמין

מטפורמין היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה פועל על ידי הפחתת כמות הסוכר המיוצר על ידי הכבד והגברת רגישות הגוף לאינסולין. מחקרים הראו שאנשים הנוטלים מטפורמין איבדו בממוצע 3.7% ממשקל גופם לאחר שנה של טיפול.

לירגלוטיד

Liraglutide היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט לקולטן GLP-1, כמו Ozempic, ופועל על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין. מחקרים הראו שאנשים הנוטלים לירגלוטיד איבדו בממוצע 5.3% ממשקל גופם לאחר שנה אחת של טיפול.

Exenatide

Exenatide היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט לקולטן GLP-1, כמו Ozempic, ופועל על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין. מחקרים הראו שאנשים הנוטלים אקסנטיד איבדו בממוצע 4.7% ממשקל גופם לאחר שנה אחת של טיפול.

דיאטה ופעילות גופנית

דיאטה ופעילות גופנית הם הגורמים החשובים ביותר להשגה ושמירה על משקל תקין. אכילת תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה יכולים לעזור לך לרדת במשקל ולשמור עליו.

איזו אלטרנטיבה אוזמפית מתאימה לי?

האלטרנטיבה האוזמפית הטובה ביותר עבורך תהיה תלויה בצרכים ובמטרות האישיות שלך. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט איזו תרופה מתאימה לך. חשוב לזכור שתזונה ופעילות גופנית הם עדיין הגורמים החשובים ביותר להשגה ושמירה על משקל תקין.

סיכום

Ozempic היא תרופה פופולרית לסוכרת, אך ניתן להשתמש בה גם לירידה במשקל. ישנן מספר חלופות לאוזמפיק שיכולות לסייע בירידה במשקל, כולל מטפורמין, לירגלוטיד ואקסנטיד. עם זאת, דיאטה ופעילות גופנית הם עדיין הגורמים החשובים ביותר להשגה ושמירה על משקל בריא. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט איזו תרופה מתאימה לך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן