המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

וויגובי הרזיה: מדריך מקיף

2023-07-30 02:22:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה וויגובי?

וויגובי היא תרופה לירידה במשקל שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זוהי תרופה מרשם המשמשת כדי לעזור לאנשים לרדת במשקל ולשמור עליו. וויגובי היא שילוב של שתי תרופות, לירגלוטיד וphentermine, הפועלות יחד כדי לעזור לאנשים לרדת במשקל. וויגובי מאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לשימוש במבוגרים עם אינדקס מסת גוף (BMI) של 30 ומעלה, או BMI של 27 ומעלה עם לפחות מצב אחד הקשור למשקל, כגון סוג 2 סוכרת, לחץ דם גבוה או כולסטרול גבוה.

היתרונות של וויגובי

וויגובי הוכחה כיעילה בסיוע לאנשים לרדת במשקל. בניסויים קליניים, אנשים הנוטלים וויגובי איבדו בממוצע 5.8% ממשקל גופם לאחר שנה אחת של טיפול. זאת בהשוואה לירידה ממוצעת במשקל של 2.2% בקרב אנשים הנוטלים פלצבו. וויגובי הוכחה גם כמשפרת מצבים בריאותיים אחרים הקשורים להשמנה, כגון סוכרת מסוג 2, לחץ דם גבוה וכולסטרול גבוה.

איך וויגובי עובד?

וויגובי פועלת על ידי דיכוי התיאבון והגברת תחושות המלאות. ה-Liraglutide ב-וויגובי פועל על ידי חיקוי ההשפעות של ההורמון GLP-1, המשתחרר במעיים לאחר אכילה. GLP-1 עוזר לווסת את התיאבון ותחושות השובע. הphentermine ב-וויגובי פועל על ידי גירוי שחרור הנוירוטרנסמיטר נוראפינפרין, שעוזר לדכא תיאבון.

תופעות לוואי של וויגובי

כמו כל התרופות, וויגובי עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של וויגובי כוללות כאבי ראש, בחילות, עצירות, שלשולים, סחרחורת ועייפות. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול יובש בפה, קצב לב מוגבר ונדודי שינה. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה עשוי לחוות.

עלות וויגובי

העלות של וויגובי משתנה בהתאם לכיסוי הביטוחי שלך. וויגובי אינה זמינה כתרופה גנרית, ולכן היא עשויה להיות יקרה. העלות הממוצעת של וויגובי היא בסביבות 200 ₪ לחודש.

שאלות ותשובות

האם אני יכול לקחת וויגובי אם אני בהריון או מניקה?

לא, וויגובי לא מומלץ לשימוש בנשים הרות או מניקות.

האם אני יכול לקחת וויגובי עם תרופות אחרות?

כן, אתה יכול לקחת וויגובי עם תרופות אחרות, אבל חשוב לדבר עם הרופא שלך תחילה. תרופות מסוימות עלולות ליצור אינטראקציה עם וויגובי ולגרום לתופעות לוואי חמורות.

כמה זמן לוקח ל-וויגובי להתחיל לעבוד?

בדרך כלל לוקח ל-וויגובי כמה שבועות להתחיל לעבוד. חשוב ליטול את וויגובי כפי שנקבע ולהיות סבלני בזמן שאתה מחכה שזה יתחיל לעבוד.

האם אוכל לקחת וויגובי אם יש לי היסטוריה של מחלת לב?

כן, אתה יכול לקחת וויגובי אם יש לך היסטוריה של מחלת לב, אבל חשוב לדבר עם הרופא שלך תחילה. ייתכן שהרופא שלך יצטרך לפקח עליך מקרוב יותר אם יש לך היסטוריה של מחלת לב.

סיכום

וויגובי היא תרופה לירידה במשקל שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זוהי תרופה מרשם המשמשת כדי לעזור לאנשים לרדת במשקל ולשמור עליו. וויגובי מאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לשימוש במבוגרים עם אינדקס מסת גוף (BMI) של 30 ומעלה, או BMI של 27 ומעלה עם לפחות מצב אחד הקשור למשקל, כגון סוג 2 סוכרת, לחץ דם גבוה או כולסטרול גבוה. וויגובי הוכחה כיעילה בסיוע לאנשים לרדת במשקל ולשפר מצבים בריאותיים אחרים הקשורים להשמנה. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה עלול להיתקל בהן ולקחת את וויגובי כפי שנקבע. העלות של וויגובי משתנה בהתאם לכיסוי הביטוחי שלך, אך היא עשויה להיות יקרה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן