המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

הנקה בזמן נטילת Ozempic: מה שאתה צריך לדעת

2023-09-27 11:16:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

Ozempic (semaglutide) היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה שייך לקבוצת תרופות הידועות בתור אגוניסטים לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון. Ozempic פועלת על ידי הגדלת כמות האינסולין שהגוף שלך מייצר לאחר ארוחות והפחתת כמות הסוכר שהכבד שלך מייצר. זה גם עוזר לגוף שלך להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר.

האם אני יכול לקחת Ozempic בזמן הנקה?

הבטיחות של נטילת Ozempic בזמן הנקה לא הוכחה. אוזמפיק לא נחקרה בנשים מניקות, ולכן לא ידוע אם הוא עובר לחלב אם. אם את מניקה, שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת Ozempic.

מהם הסיכונים הפוטנציאליים של נטילת אוזמפיק בזמן הנקה?

הסיכונים הפוטנציאליים של נטילת Ozempic בזמן הנקה אינם ידועים. אוזמפיק לא נחקרה בנשים מניקות, ולכן לא ידוע אם היא עוברת לחלב אם או שהיא עלולה להשפיע על תינוקך.

מהם היתרונות הפוטנציאליים של נטילת אוזמפיק בזמן הנקה?

היתרונות הפוטנציאליים של נטילת Ozempic בזמן הנקה אינם ידועים. Ozempic עשוי לסייע בשליטה על רמות הסוכר בדם, מה שיכול לעזור להפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת, כגון מחלות לב ושבץ.

מה עלי לעשות אם אני לוקח אוזמפיק בזמן הנקה?

אם את נוטלת Ozempic בזמן הנקה, חשוב לעקוב אחר התינוק שלך לאיתור סימנים של תופעות לוואי. אלה עשויים לכלול שלשולים, הקאות או פריחה. אם אתה מבחין באחד מהסימנים הללו, פנה מיד לרופא שלך.

מהן האלטרנטיבות לאוזמפיק בזמן הנקה?

אם את מניקה וצריכה ליטול תרופות כדי לשלוט ברמות הסוכר בדם, הרופא שלך עשוי להמליץ על תרופות אחרות שבטוח ליטול בזמן הנקה. אלה עשויים לכלול מטפורמין, גלימפיריד או אינסולין.

סיכום

Ozempic היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. הבטיחות של נטילת Ozempic בזמן הנקה לא הוכחה. אם את מניקה וצריכה ליטול תרופות כדי לשלוט ברמות הסוכר בדם, שוחח עם הרופא שלך על הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים של נטילת Ozempic. הרופא שלך עשוי להמליץ על תרופות אחרות שבטוח לקחת בזמן הנקה. למידע נוסף, צפו בסרטון זה על אוזמפיק והנקה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן