המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

הזרקת אוזמפיק: מדריך מקיף

2023-09-04 17:53:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק (שם כללי: semaglutide) היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין ולהוריד את רמות הסוכר בדם. Ozempic ניתנת באמצעות הזרקה, בדרך כלל פעם בשבוע. זה זמין במינון של 0.5 מ"ג וגם במינון של 1 מ"ג.

איך להזריק Ozempic

הזרקת Ozempic היא תהליך פשוט שניתן לעשות בבית. לפני שתתחיל, ודא שיש לך את הפריטים הבאים:

  • עט הזרקה Ozempic
  • ספוגית אלכוהול
  • מיכל Sharps

שלב 1: הכן את עט ההזרקה

השלב הראשון הוא הכנת עט ההזרקה. הסר את מכסה העט ובדוק את תאריך התפוגה. אם תוקף העט פג, אל תשתמש בו. אם תוקף העט לא פג, בדוק את החלון בצד העט כדי לוודא שהמינון נכון.

שלב 2: נקה את אתר ההזרקה

השלב הבא הוא ניקוי מקום ההזרקה. השתמש במקלון אלכוהול כדי לנקות את האזור שבו תזריק את התרופה. הניחו לאזור להתייבש לפני שתמשיך.

שלב 3: הזרקת התרופה

לאחר שמקום ההזרקה נקי ויבש, ניתן להזריק את התרופה. הכנס את המחט לאתר ההזרקה בזווית של 90 מעלות. דחוף את הבוכנה כלפי מטה כדי להזריק את התרופה.

שלב 4: השלך את המחט

לאחר שהזרקת את התרופה, הסר את המחט ממקום ההזרקה והשליך אותה למיכל חדים. אין לעשות שימוש חוזר במחטים.

תופעות לוואי של אוזמפיק

כמו כל התרופות, אוזמפיק עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה לרופא.

השוואה מהירה

תרופות מָנָה מִנהָל
אוזמפי 0.5 מ"ג או 1 מ"ג זריקה

לסיכום, אוזמפיק היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה ניתן באמצעות הזרקה, בדרך כלל פעם בשבוע. הזרקת Ozempic היא תהליך פשוט שניתן לעשות בבית. תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה לרופא. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן