המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

האם ריבלסוס גורם לעצירות?

2023-09-30 13:47:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ריבלסוס?

Rybelsus (semaglutide) היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין. Rybelsus נלקחת כגלולה של פעם ביום והיא האגוניסט לקולטן GLP-1 דרך הפה הראשון הזמין לסוכרת מסוג 2. זה מאושר לשימוש במבוגרים עם סוכרת סוג 2 שלא השיגו את רמות הסוכר שלהם בדם עם תרופות אחרות.

האם ריבלסוס גורם לעצירות?

Rybelsus יכול לגרום לעצירות כתופעת לוואי. על פי מידע המרשם, עצירות היא תופעת לוואי שכיחה של Rybelsus, המופיעה אצל עד 10% מהאנשים הנוטלים את התרופה. תופעות לוואי נפוצות אחרות כוללות בחילות, שלשולים וכאבי בטן.

איך אני יכול למנוע עצירות?

אם אתה נוטל ריבלסוס וחווית עצירות, יש כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי למנוע או להפחית את חומרת תופעת הלוואי. ראשית, ודא שאתה שותה מספיק נוזלים. שמירה על לחות חשובה לבריאות הכללית ויכולה לסייע במניעת עצירות. שנית, ודא שאתה מקבל מספיק סיבים בתזונה שלך. אכילת מזונות עשירים בסיבים, כגון פירות, ירקות ודגנים מלאים, יכולה לעזור לשמור על מערכת העיכול שלך סדירה. לבסוף, ודא שאתה עושה מספיק פעילות גופנית. פעילות גופנית יכולה לעזור לשמור על תנועה של מערכת העיכול ויכולה לסייע במניעת עצירות.

שאלות ותשובות

ש: האם Rybelsus בטוח לקחת?

ת: Rybelsus הוא בדרך כלל בטוח לנטילת, אבל זה יכול לגרום לתופעות לוואי כגון עצירות. שוחח עם הרופא שלך אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן.

ש: כמה זמן לוקח ל-Rybelsus להתחיל לעבוד?

ת: זה בדרך כלל לוקח בערך שבועיים ל-Rybelsus להתחיל לעבוד. עם זאת, זה עשוי להימשך זמן רב יותר עבור אנשים מסוימים.

ש: האם Rybelsus מכוסה בביטוח?

ת: זה תלוי בתוכנית הביטוח שלך. בדוק עם ספק הביטוח שלך כדי לראות אם Rybelsus מכוסה.

סיכום

Rybelsus היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה יכול לגרום לעצירות כתופעת לוואי, אבל יש צעדים שאתה יכול לנקוט כדי למנוע או להפחית את חומרת תופעת הלוואי. שוחח עם הרופא שלך אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן מ-Rybelsus.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן