המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

האם אוזמפיק גורם לדיכאון?

2023-08-12 22:58:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

Ozempic היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם. Ozempic הוא שם מותג של התרופה הגנרית semaglutide, שהיא אגוניסט לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון. אגוניסטים לקולטן GLP-1 הם סוג של תרופה המסייעת לגוף לייצר יותר אינסולין בעת הצורך.

איך Ozempic עובד?

Ozempic פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את כמות הגלוקוז שמיוצר על ידי הכבד. Ozempic מסייע בהורדת רמות הסוכר בדם על ידי הגדלת כמות האינסולין בגוף והפחתת כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד.

האם אוזמפיק גורם לדיכאון?

אין ראיות המצביעות על כך שאוזמפיק גורם לדיכאון. עם זאת, היו כמה דיווחים על דיכאון אצל אנשים הנוטלים Ozempic. חשוב לציין שדיווחים אלו נדירים והגורם המדויק לדיכאון אינו ידוע. ייתכן שהדיכאון נגרם מגורמים אחרים כמו אורח חיים, תזונה או תרופות אחרות.

מהן תופעות הלוואי של אוזמפיק?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק הן בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סחרחורת, כאבי ראש, עייפות ורמת סוכר נמוכה בדם.

בחילה והקאה

בחילות והקאות הן תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק. תופעות הלוואי הללו חולפות בדרך כלל לאחר מספר ימים של נטילת התרופה. אם הבחילות וההקאות מתקשות או אינן חולפות, חשוב לפנות לרופא.

שלשולים ועצירות

שלשול ועצירות הם גם תופעות לוואי שכיחות של Ozempic. תופעות הלוואי הללו חולפות בדרך כלל לאחר מספר ימים של נטילת התרופה. אם השלשול או העצירות הופכים לחמורים או אינם חולפים, חשוב לפנות לרופא.

כאבי בטן

כאבי בטן הם תופעת לוואי שכיחה נוספת של Ozempic. תופעת לוואי זו חולפת בדרך כלל לאחר מספר ימים של נטילת התרופה. אם כאבי הבטן מתחזקים או אינם חולפים, חשוב לפנות לרופא.

סחרחורת וכאב ראש

סחרחורת וכאב ראש הם גם תופעות לוואי שכיחות של Ozempic. תופעות הלוואי הללו חולפות בדרך כלל לאחר מספר ימים של נטילת התרופה. אם הסחרחורת או כאב הראש הופכים לחמורים או אינם חולפים, חשוב לפנות לרופא. לסיכום, אין ראיות המצביעות על כך שאוזמפיק גורם לדיכאון. עם זאת, חשוב להיות מודעים לתופעות הלוואי האפשריות של תרופה זו. אם אתה חווה אחת מתופעות הלוואי המפורטות לעיל, חשוב לפנות לרופא שלך. כמו כן, חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא בעת נטילת Ozempic ולנטר את רמות הסוכר בדם באופן קבוע.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן