המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

בחינת חלופות לאוזמפיק: מהן האפשרויות שלך?

2023-07-03 14:48:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. אוזמפיק הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין והאטת ספיגת הגלוקוז מהמעיים. זוהי תרופה חדשה יחסית, שאושרה על ידי ה-FDA בשנת 2017.

מהן האלטרנטיבות לאוזמפיק?

ישנן מספר חלופות לאוזמפיק שניתן להשתמש בהן לטיפול בסוכרת מסוג 2. אלו כוללים:

מטפורמין

מטפורמין היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2 במשך שנים רבות. זה פועל על ידי הפחתת כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד והגברת הרגישות של הגוף לאינסולין. זה נלקח בדרך כלל דרך הפה, אך ניתן גם כזריקה.

אִינסוּלִין

אינסולין הוא הורמון המיוצר על ידי הלבלב המסייע לגוף להשתמש בגלוקוז לאנרגיה. ניתן ליטול אותו כזריקה או באמצעות משאבת אינסולין. ניתן להשתמש באינסולין כדי לשלוט ברמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת.

מעכבי SGLT2

מעכבי SGLT2 הם סוג של תרופה המסייעת לגוף להפריש גלוקוז דרך השתן. הם פועלים על ידי חסימת ספיגה חוזרת של גלוקוז בכליות, מה שעוזר להפחית את רמות הסוכר בדם. דוגמאות למעכבי SGLT2 כוללות Invokana, Farxiga ו- Jardiance.

מעכבי DPP-4

מעכבי DPP-4 הם סוג של תרופה המסייעת לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר. הם פועלים על ידי חסימת האנזים dipeptidyl peptidase-4 (DPP-4), שעוזר להגדיל את כמות האינסולין הזמינה לגוף. דוגמאות למעכבי DPP-4 כוללות את Januvia, Onglyza ו-Tradjenta.

איזו אלטרנטיבה מתאימה לי?

החלופה הטובה ביותר לאוזמפיק תהיה תלויה בצרכים האישיים שלך ובהיסטוריה הרפואית שלך. חשוב לדבר עם הרופא שלך על היתרונות והחסרונות של כל תרופה לפני קבלת החלטה. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט איזו תרופה היא הטובה ביותר עבורך בהתבסס על ההיסטוריה הרפואית שלך, אורח החיים וגורמים אחרים.

האם יש תופעות לוואי?

לכל התרופות יש פוטנציאל לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של אוזמפיק כוללות בחילות, שלשולים וכאבי ראש. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סחרחורת, עייפות ורמת סוכר נמוכה בדם. מטפורמין יכול לגרום לקלקול קיבה, שלשולים ובחילות. אינסולין עלול לגרום לרמת סוכר נמוכה בדם, לעלייה במשקל ולגירוי בעור. מעכבי SGLT2 יכולים לגרום לדלקות בדרכי השתן, התייבשות ולחץ דם נמוך. מעכבי DPP-4 יכולים לגרום לזיהומים בדרכי הנשימה העליונות, כאבי ראש ובחילות.

סיכום

אוזמפיק היא תרופה פופולרית לטיפול בסוכרת מסוג 2, אך היא לא האפשרות היחידה. ישנן מספר חלופות לאוזמפיק שיכולות לשמש כדי לסייע בניהול סוכרת. חשוב לדבר עם הרופא שלך על היתרונות והחסרונות של כל תרופה לפני קבלת החלטה. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט איזו תרופה היא הטובה ביותר עבורך בהתבסס על ההיסטוריה הרפואית שלך, אורח החיים וגורמים אחרים. למידע נוסף על החלופות לאוזמפיק, צפה בסרטון זה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן