המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק: תרופה פורצת דרך לסוכרת

2023-09-23 12:24:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק הוא שם מותג של התרופה הגנרית semaglutide, השייכת לקבוצת תרופות הידועות בתור אגוניסטים לקולטן של גלוקגון דמוי פפטיד-1 (GLP-1).

איך אוזמפיק עובד?

אוזמפיק פועלת על ידי חיקוי ההשפעות של הורמון בשם GLP-1, המיוצר באופן טבעי בגוף. GLP-1 עוזר לווסת את רמות הסוכר בדם על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. על ידי חיקוי ההשפעות של GLP-1, אוזמפיק מסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת.

היתרונות של אוזמפיק

אוזמפיק הוכח כיעיל בהורדת רמות הסוכר בדם והפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. בניסויים קליניים נמצא כי אוזמפיק יעיל יותר מתרופות אחרות לסוכרת בהפחתת רמות הסוכר בדם ובהפחתת הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים. אוזמפיק הוכח גם כמפחית את הסיכון למחלת כליות ולנזק עצבי הקשור לסוכרת.

ירידה במשקל

בנוסף ליתרונות שלה בהורדת רמות הסוכר בדם, הוכח כי אוזמפיק גורם לירידה במשקל. בניסויים קליניים, נמצא כי אוזמפיק גורם לירידה במשקל ממוצעת של 4.5 ק"ג (10 פאונד) על פני תקופה של 24 שבועות. ירידה זו במשקל נחשבת כנובעת מיכולתה של התרופה להפחית את התיאבון ולהגביר את תחושות השובע.

תופעות לוואי

כמו כל התרופות, אוזמפיק עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק כוללות בחילות, שלשולים, עצירות וכאבי ראש. תופעות לוואי אחרות כוללות סחרחורת, עייפות וכאבי בטן. במקרים נדירים, אוזמפיק עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות כמו דלקת לבלב וסרטן בלוטת התריס.

עֲלוּת

העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם לבית המרקחת והמינון. העלות הממוצעת של מנה בודדת של אוזמפיק היא בסביבות ₪150-₪200.

סיכום

אוזמפיק היא תרופה מהפכנית לסוכרת שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק הוכח כיעיל בהורדת רמות הסוכר בדם והפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. הוכח גם שהוא גורם לירידה במשקל ויש לו מעט תופעות לוואי. העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם לבית המרקחת והמינון, אך היא בדרך כלל סביב ₪150-₪200.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן