המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק: תרופה מהפכנית לירידה במשקל

2023-09-17 00:44:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם. אוזמפיק נחקר גם על הפוטנציאל שלו לעזור בירידה במשקל. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לעורר את שחרור האינסולין ולדיכוי התיאבון.

איך אוזמפיק עובד?

אוזמפיק פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין ודיכוי תיאבון. זה פועל על ידי קשירה לקולטני GLP-1 בגוף, מה שעוזר להפחית את רמות הסוכר בדם. אוזמפיק גם עוזר להפחית רעב ותשוקה, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

יתרונות פוטנציאליים של אוזמפיק

אוזמפיק הוכח כיעיל בהורדת רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. זה יכול גם לעזור להפחית רעב ותשוקה, מה שעלול להוביל לירידה במשקל. בנוסף, הוכח כי אוזמפיק מפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם ושבץ אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2.

ירידה במשקל

אוזמפיק נחקרה על הפוטנציאל שלה לעזור בירידה במשקל. במחקר אחד, אנשים שנטלו אוזמפיק ירדו בממוצע 8.8 פאונד במשך תקופה של 12 שבועות. זאת בהשוואה לקבוצת פלצבו, שירדה בממוצע 2.2 קילו.

הורדת רמות הסוכר בדם

אוזמפיק הוכח כיעיל בהורדת רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. במחקר אחד, לאנשים שנטלו אוזמפיק הייתה ירידה ממוצעת ב-HbA1c של 1.3%. זאת בהשוואה לקבוצת פלצבו, בה הייתה ירידה ממוצעת של 0.5%.

סיכון מופחת למחלות לב וכלי דם ושבץ מוחי

הוכח כי אוזמפיק מפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם ושבץ אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. במחקר אחד, אנשים שנטלו אוזמפיק היו בסיכון נמוך ב-27% למחלות לב וכלי דם וסיכון נמוך ב-21% לשבץ מוחי.

תופעות לוואי של אוזמפיק

אוזמפיק יכול לגרום לתופעות לוואי, כולל בחילות, שלשולים ועצירות. זה יכול גם לגרום לכאבי ראש, סחרחורת ועייפות. במקרים נדירים, אוזמפיק עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות, כגון דלקת לבלב וסרטן בלוטת התריס.

דעה אישית

אוזמפיק היא תרופה מבטיחה לאנשים עם סוכרת מסוג 2. זה יכול לעזור להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם ושבץ מוחי. זה גם יכול לעזור בירידה במשקל, אם כי התוצאות עשויות להשתנות מאדם לאדם. כמו בכל תרופה, חשוב לדון ביתרונות הפוטנציאליים ובתופעות הלוואי עם הרופא שלך לפני שתתחיל באוזמפיק.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן