המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק: תרופה חדשה לסוכרת

2023-09-09 10:32:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה חדשה לסוכרת שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זוהי זריקה אחת לשבוע המשמשת כדי לסייע בשליטה על רמות הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. אוזמפיק משמש גם כדי לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם במבוגרים עם סוכרת סוג 2.

היתרונות של אוזמפיק

אוזמפיק הוכח כיעיל בסיוע בשליטה ברמות הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. מחקרים הראו כי זה יכול לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם במבוגרים עם סוכרת מסוג 2. זה יכול גם לעזור להפחית את הסיכון להיפוגליקמיה (סוכר נמוך בדם) אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. אוזמפיק יכול גם לעזור להפחית את משקל הגוף ואת היקף המותניים במבוגרים עם סוכרת מסוג 2.

תופעות לוואי של אוזמפיק

כמו כל התרופות, אוזמפיק עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סחרחורת, עייפות ותגובות באתר ההזרקה. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה מיד לרופא שלך.

עלות אוזמפיק

העלות של אוזמפיק יכולה להשתנות בהתאם לבית המרקחת והמינון. ככלל, העלות של אוזמפיק היא בסביבות ₪200-₪400 לזריקה. הרופא או הרוקח שלך יכולים לעזור לך לקבוע את העלות של אוזמפיק עבור המצב הספציפי שלך.

סיכום

אוזמפיק היא תרופה חדשה לסוכרת שזכתה לתשומת לב רבה לאחרונה. זוהי זריקה אחת לשבוע המשמשת כדי לסייע בשליטה על רמות הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. אוזמפיק הוכח כיעיל בסיוע לשלוט ברמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם במבוגרים עם סוכרת מסוג 2. זה יכול גם לעזור להפחית את הסיכון להיפוגליקמיה ומשקל גוף אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. העלות של אוזמפיק יכולה להשתנות בהתאם לבית המרקחת והמינון, אך היא בדרך כלל נעה בסביבות ₪200-₪400 לזריקה. אם אתה שוקל לקחת אוזמפיק, שוחח עם הרופא או הרוקח שלך כדי ללמוד עוד על היתרונות ותופעות הלוואי של תרופה זו.

הפניות

1. הזרקת אוזמפיק (סמגלוטייד). (נד). אוחזר מאתר https://www.ozempic.com/ 2. הזרקת אוזמפיק (semaglutide). (2020, אפריל). אוחזר מאתר https://www.drugs.com/ozempic.html 3. הזרקת אוזמפיק (סמגלוטייד). (2020, אפריל). אוחזר מאתר https://www.webmd.com/drugs/2/drug-173045/ozempic-subcutaneous/details

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן