המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק נגד סקסנדה: מה עדיף לירידה במשקל?

2023-08-01 04:26:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

Ozempic (semaglutide) היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, מה שאומר שהוא עוזר לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. Ozempic נלקח פעם בשבוע כזריקה תת עורית. הוא משמש גם כדי לסייע בירידה במשקל אצל אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר וסובלים מסוכרת מסוג 2.

מה זה סקסנדה?

Saxenda (Liraglutide) היא תרופה מרשם נוספת המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זהו גם אגוניסט לקולטן GLP-1, אך הוא נלקח כזריקה יומית. סקסנדה משמשת גם כדי לסייע בירידה במשקל אצל אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר וסובלים מסוכרת מסוג 2.

איך Ozempic ו-Saxenda עובדים?

גם Ozempic וגם Saxenda פועלים על ידי גירוי שחרור אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות. הם גם עוזרים להפחית את התיאבון, מה שעלול להוביל לירידה במשקל. Ozempic ו-Saxenda פועלות שניהם על ידי קשירה לקולטני GLP-1 בגוף, מה שעוזר להפחית את רמות הסוכר בדם.

אוזמפיק נגד סקסנדה: מה עדיף לירידה במשקל?

גם Ozempic וגם Saxenda יכולים להיות יעילים לירידה במשקל, אבל יש כמה הבדלים בין שתי התרופות. Ozempic נלקח פעם בשבוע, בעוד Saxenda נלקח מדי יום. Ozempic יעיל יותר בהפחתת רמות הסוכר בדם, בעוד Saxenda יעיל יותר בהפחתת תיאבון וקידום ירידה במשקל.

תופעות לוואי

גם Ozempic וגם Saxenda עלולים לגרום לתופעות לוואי, כולל בחילות, הקאות, שלשולים ועצירות. הם יכולים גם לגרום לרמות נמוכות של סוכר בדם, מה שעלול להיות מסוכן. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה חווה בעת נטילת אחת מהתרופות. לסיכום, גם Ozempic וגם Saxenda יכולים להיות יעילים לירידה במשקל אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. Ozempic יעיל יותר בהפחתת רמות הסוכר בדם, בעוד Saxenda יעיל יותר בהפחתת תיאבון וקידום ירידה במשקל. חשוב לדבר עם הרופא שלך לגבי התרופה המתאימה לך ביותר. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן