המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק נגד מנג'רו: מה ההבדל?

2023-07-12 02:13:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

Ozempic (semaglutide) היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. היא שייכת לקבוצת תרופות הנקראות אגוניסטים לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון, הפועלות על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. Ozempic נרשם בדרך כלל יחד עם תזונה ופעילות גופנית כדי לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2.

מה זה מנג'רו?

מנג'רו (מטפורמין) היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. הוא שייך לקבוצת תרופות הנקראות ביגואנידים, הפועלות על ידי הפחתת כמות הסוכר הנספגת מהמזון והגברת רגישות הגוף לאינסולין. מנג'רו נרשם בדרך כלל יחד עם דיאטה ופעילות גופנית כדי לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2.

איך Ozempic עובד?

Ozempic פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. כאשר נלקח לפי ההוראות, Ozempic עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם על ידי הגדלת כמות האינסולין המשתחררת מהלבלב. זה עוזר להפחית את כמות הסוכר הנספגת מהמזון ומגביר את רגישות הגוף לאינסולין.

איך מנג'רו עובד?

מנג'רו פועל על ידי הפחתת כמות הסוכר הנספגת מהמזון והגברת רגישות הגוף לאינסולין. כשהוא נלקח לפי ההוראות, מנג'רו מסייע בהורדת רמות הסוכר בדם על ידי הפחתת כמות הסוכר הנספגת מהמזון והגברת רגישות הגוף לאינסולין. זה עוזר להפחית את כמות הסוכר בזרם הדם ועוזר לשפר את בקרת הסוכר בדם.

אוזמפיק נגד מנג'רו: תופעות לוואי

גם אוזמפיק וגם מנג'רו עלולים לגרום לתופעות לוואי, אם כי סוג וחומרת תופעות הלוואי עשויים להשתנות מאדם לאדם. תופעות הלוואי השכיחות של Ozempic כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. תופעות הלוואי השכיחות של מנג'רו כוללות בחילות, שלשולים, כאבי בטן וכאבי ראש.

אוזמפיק נגד מנג'רו: עלות

העלות של Ozempic ומנג'רו יכולה להשתנות בהתאם למינון ולבית המרקחת. באופן כללי, אוזמפיק יקר יותר ממנג'רו.

השוואה מהירה

תרופות איך זה עובד תופעות לוואי נפוצות עלות (ILS)
אוזמפי ממריץ את שחרור האינסולין מהלבלב בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש, סחרחורת יקר יותר
מנג'רו מקטין את כמות הסוכר הנספגת מהמזון ומגביר את רגישות הגוף לאינסולין בחילות, שלשולים, כאבי בטן, כאבי ראש פחות יקר

שאלות ותשובות

ש: מה ההבדל בין אוזמפיק למנג'רו?

ת: ההבדל העיקרי בין Ozempic למנג'רו הוא איך הם עובדים. Ozempic פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב, בעוד מנג'רו פועל על ידי הפחתת כמות הסוכר הנספגת מהמזון והגברת רגישות הגוף לאינסולין.

ש: האם יש תופעות לוואי הקשורות לאוזמפיק ומנג'רו?

ת: כן, גם אוזמפיק וגם מנג'רו עלולים לגרום לתופעות לוואי, אם כי סוג וחומרת תופעות הלוואי עשויים להשתנות מאדם לאדם. תופעות הלוואי השכיחות של Ozempic כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש וסחרחורת. תופעות הלוואי השכיחות של מנג'רו כוללות בחילות, שלשולים, כאבי בטן וכאבי ראש.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן