המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק נגד מאונג’רו: מה ההבדל?

2023-07-14 14:36:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה המשמשת לניהול רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת בהורדת רמות הסוכר בדם ויכולה לסייע בהפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם עוזר להפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד.

מה זה מונג'רו?

מאונג’רו היא תרופה נוספת המשמשת כדי לסייע בניהול רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. זוהי גלולה חד-יומית המסייעת בהורדת רמות הסוכר בדם ויכולה לסייע בהפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. מאונג’רו הוא מעכב דיפפטידיל פפטידאז-4 (DPP-4), מה שאומר שהוא פועל על ידי חסימת פירוק הורמוני האינקרטין, שעוזרים לווסת את רמות הסוכר בדם.

איך אוזמפיק ומונג'רו משווים?

אוזמפיק ו-Monjaro הן שתיהן תרופות המשמשות כדי לסייע בניהול רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. שניהם פועלים בדרכים שונות כדי לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת.

מִנהָל

אוזמפיק היא זריקה פעם שבועית, בעוד מאונג’רו היא גלולה של פעם ביום.

יְעִילוּת

מחקרים הראו שגם אוזמפיק וגם מאונג’רו יעילים בסיוע בהורדת רמות הסוכר בדם ובהפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת.

תופעות לוואי

גם אוזמפיק וגם מאונג’רו עלולים לגרום לתופעות לוואי, כולל בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי בטן. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול כאב ראש, סחרחורת ועייפות.

סיכום

אוזמפיק ו-Monjaro הן שתיהן תרופות המשמשות כדי לסייע בניהול רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. שניהם פועלים בדרכים שונות כדי לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק היא זריקה פעם שבועית, בעוד מאונג’רו היא גלולה של פעם ביום. מחקרים הראו ששתי התרופות יעילות בסיוע להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. עם זאת, שתי התרופות עלולות לגרום לתופעות לוואי, כולל בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי בטן. חשוב לדבר עם הרופא שלך על איזו תרופה מתאימה לך. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט איזו תרופה היא הטובה ביותר עבור הצרכים האישיים שלך ויכול לעזור לך לנהל את כל תופעות הלוואי שעלולות להתרחש. למידע נוסף על אוזמפיק ו-Mounjaro, צפה בסרטון זה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן